for

Sunday 01st December 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 26th November 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  SWF United Wolves

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 
  SWF United Eagles  

v/s

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Danbury & Bicknacre

Withdrawn

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow United Hawks

 

v/s

    Great Bradfords Swifts  

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Sporting 77 Hawks

 

v/s

 

  Dunmow United Kestrels

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Great Notley Tigers

No Match

  Tiptree Job Whites

Withdrawn

 

Under 7's Crouch Division

  Great Notley Owls  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Silver End

 

v/s

 

  SWF United Sharks

 

 

Under 7's Northey Division

  Broomfield Youth  

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

    Witham Town Whites  

  Notley Youth

 

v/s

    Uplands Rangers  
  Valley Green Warriorrs  

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  

 

Under 8's Blackwater Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 
  SWF United Panthers  

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Wasps  

v/s

 

  Allstar Community

 
  Valle y Green Dragons  

v/s

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 
  Sporting 77 Dragons  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Witham Town Blues

 
  Great Notley Bears  

v/s

    Witham Town Yellows  

 

Under 8's Crouch Division

  Dunmow United Lions

 

v/s

 

  Torquespeed Falcons

 

  Hatfield Peverel Giants

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  SWF United Reds

 

v/s

 

  Dunmow United Tigers

 

  Sporting 77 Scorpions

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Danbury & Bick Royals

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Great Bradfords Avengers

 

v/s

 

  Silver End

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Valley Green Panthers

 

 

Under 8's Osea Division

  Dunmow United Dragons

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  

  Sporting 77 Iguanas

 

v/s

 

  Great Bradfords Guardians

 

  Great Notley Falcons

 

v/s

    Broomfield Youth Saxons  

  Burnham Ramblers Juns

 

v/s

    Tillingham Tigers  

  SWF United Whites

No Match

  Maldon & Tiptree Pumas

Withdrawn

 

Under 9's Blackwater Division

  Great Bradfords Vikings

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Broomfield Youth Tigers

 
  SWF United Lions  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    SWF United Rangers  

  Hatfield Peverel Tornadoes

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Notley Youth Kestrels

 
  Great Notley Dragons  

v/s

 

  Allstar Community

 

  Torquespeed Kestrels

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

    Valley Green Vipers  
  Galleywood Youth Eagles

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  Great Notley Sharks

 

v/s

 

  Witham Town Blues

 
  Hedinghams United  

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

 

Under 9's Northey Division

  Dunmow United Pumas

 

v/s

 

  Mayland Village Frogs

 

  Hatfield Pev Hurricanes

 

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  SWF United Eagles  

v/s

    Ravens Youth Gliders  

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors

 

  Great Notley Vipers

 

v/s

    Witham Town Whites  

 

Under 9's Osea Division

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Thaxted Rangers Blues

 

v/s

 

  Sporting 77 Leopards

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Yellows

 
  Great Bradfords Saxons  

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

  Dunmow United Sharks

 

v/s

 

  Maldon & Tip Panthers

 Fixture 01--12-2019

 

Under 10's Blackwater Division

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Writtle Minors Athletic

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 Fixture 15--12-2019

  Great Notley Rockets

Withdrawn

 

Under 10's Dengie Division

  Dunmow Utd Barracudas  

v/s

 

  Torquespeed Yth Eagles

 
  Heybridge Swifts Lions  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 

  SWF United Lions

 

v/s

    Valley Green Thunder  

  SWF United Reds

 

v/s

    Danbury & Bick Blues  

  Stones Athletic Reds

 

v/s

 

  Uplands Rangers Royals

 

 

Under 10's Crouch Division

  Galleywood Youth Hawks  

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
  Heybridge Swifts Wolves  

v/s

 

  Broomfield Youth Jaguars

 

  Writtle Minors Vipers

 

v/s

    Great Bradfords Tigers  

  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

    Uplands Rangers Blacks  Fixture 22--09-2019
  Silver End

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Burnham Ramblers Juns  

v/s

 

  Tiptree Heath Minors

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Valley Green Vikings

 

v/s

 

  Dunmow United Vikings

 

  Hatfield Peverel Tigers

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Braintree Youth Blues

 

v/s

    Notley Youth Kestrels  

  Danbury & Bick Royals

 

v/s

    Bradwell Bay United  
  Maldon Saints Pumas  

v/s

    Baddow Spartak Cobras  

  Great Bradfords Pumas

 

v/s

    Writtle Minors Blues  

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

v/s

    Witham Town  Fixture 22--09-2019

 

Under 10's Southey Division

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

    Tillingham Tigers Cubs  

  Hatfield Peverel Lions

 

v/s

    Baddow Spartak Panthers  

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  

  Dunmow United Falcons

 

v/s

    Torquespeed Panthers  Fixture 10--11-2019
  SWF United Swifts

No Match

  Ravens Youth Flyers

Withdrawn

 

Under 11's Division 1

  Galleywood Yth Kestrels

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Witham Town

 

  Great Notley Lions

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Sporting 77 Falcons

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

 

Under 11's Division 2

  Hatfield Peverel Sharks  

v/s

 

  SWF United Hawks

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Sporting 77 Cobras

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 
  Torquespeed Pumas  

v/s

 

  Maldon & Tip Panthers

 

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

 

Under 11's Division 3

  Dunmow Rhodes Jaguars  

v/s

    Silver End  
  Dunmow United Jaguars  

v/s

    Chelmsford City Clarets  
  Maldon Saits Tigers  

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    Danbury & Bicknacre  

  Sporting 77 Meerkats

 

v/s

    Great Bradfords Lions  

 

Under 11's Division 4

  Uplands Rangers  

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 

  Hedinghams United

 

v/s

    Great Notley Eagles  Fixture 17-11-2019
  Tillingham Tigers  

v/s

 

  Valley Green Scorpions

 Fixture 19-01-2020

  Allstar Community

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Essex County Cup

Third Round

  Linford Wanderers Tigers

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 
 
 
 

Under 12's Division 1

  Allstar Community

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers  

  Broomfield Youth Warriors

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Dunmow United Piranhas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Maldon & Tiptree Panthers

CC

v/s

P

  Braintree Youth Irons

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Great Notley Irons

 Fixture 26-04-2020
 
 
 

Under 12's Division 2

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

    Wilvale Rangers  

  Rayne Youth Hawks

 

v/s

    Tiptree Jobserve  

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

    Uplands Rangers  

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 
  Valley Green Hotspurs

No Match

 
 
 

Under 12's Division 3

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

    Witham Town Reds  

  Dunmow United Stingrays

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fire

 
  Ravens Youth Flyers  

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 
  Sporting 77 Wolves  

v/s

    SWF United Jaguars  
 
 
 

Under 12's Division 4

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

    Witham Town Blues  

  Maldon Saints Whites

 

v/s

    Hedinghams United  

  Mayland Village

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors

 

  Hatfield Peverel Pirates

No Match

  Maldon Saints Greens

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 5

  Witham Town Yellows  

v/s

 

  Burnham Ramblers Fury

 
  Heybridge Swifts Falcons  

v/s

 

  Chelmsford City Whites

 
  Maldon Saints Yellows  

v/s

 

  Great Notley Jets

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

    Silver End  
 
 
 

Under 13's Knockout Cup

First Round

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Wilvale Rangers  

 
  Tiptree Jobserve Blues  

v/s

 

  Heybridge Swifts Rhinos

 

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Braintree Youth Blues  

  Hedinghams United Hawks

 

v/s

 

  SWF United Leopards

 
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

    Tiptree Jobserve Blues  Playing Saturday
 
 
 

Under 13's Division 1

  Old Chelmsfordians Colts

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 Fixture 24-11-2019

  Galleywood Youth Eagles

KO

  Hedinghams United Hawks

KO

  Heybridge Swifts Rhinos

KO

  Tiptree Jobserve Blues

KO

  Wilvale Rangers  

KO

  Writtle Minors Whites

KO

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 2

  Heybridge Swifts Eagles

 

v/s

 

  Valley Green Blizzards

 Fixture 03-05-2020

  Notley Youth

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 Fixture 03-05-2020

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Great Notley Pumas

 Fixture 03-05-2020

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 12-01-2020

  Braintree Youth Hornets

No Match

  SWF United Leopards

KO

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3

  Allstar Community

 

v/s

 

  SWF United Lions

 Fixture 26-04-2020
  Braintree Youth Blues

KO

v/s

P

  Hatfield Peverel Harriers

 Fixture 26-04-2020

  Great Bradfords Saints

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 Fixture 26-04-2020

  Ravens Youth Soarers

 

v/s

 

  Dunmow United Panthers

 Fixture 26-04-2020

  Mayland Village

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Harriers

 Fixture 20-01-2020

  Silver End

Withdrawn

 
 
 

Under 14's Division 1 League Cup

Group 'A'
 Silver End

 

v/s

 

  Witham Town Yellows  
  Witham Town Whites

P

v/s

P

  Galleywood Youth Eagles

  
 
 
 

Under 14's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

   Great Notley Panthers  
  Tollesbury Juniors

No Match

 
 
 

Under 14's Division 1

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

    Tollesbury Juniors  Fixture 24-11-2019
 
 
 

Under 14's Division 2 League Cup

Group 'A'
  Notley Youth  

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

    Rayne Youth  
 
 
 

Under 14's Division 2 League Cup

Group 'B'
  Torquespeed Cobras  

v/s

    Hatfield Peverel Hawks  

  Burnham Ramblers

 

v/s

 

  Dunmow United

 
 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

    Danbury & Bicknacre  
  Heybridge Swifts Jaguars  

v/s

    Great Notley Cougars  
 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Valley Green Rowdies  

  Allstar Community

 

v/s

 

  Springfield Youth Whites  
 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'A'

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  SWF United Cobras

 

  Great Bradfords Comets

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'B'

  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Heybridge Swifts Leopards

No Match

  Chelmsford City Clarets

Withdrawn

 
 
 

Under 15's Knockout Cup

Second Round

  Valley Green Hammers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Hawks  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles  
 
 
 

Under 15's Division 1

  Braintree Youth Hornets

P

v/s

KO

  Rayne Youth Eagles  

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Uplands Rangers Blues  

  Dunmow Rhodes Lions

KO

v/s

P

  Writtle Minors Whites

 
  Sporting 77 Stingrays

 

v/s

 

  Hedinghams United Hawks  

  Valley Green Hammers

KO

v/s

P

  Beacon Hill Rovers  

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  Fixture 12-01-2020
 
 
 

Under 15's Division 2

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

  Galleywood Youth Eagles

P

v/s

KO

  Heybridge Swifts Hawks  

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Silver End Lions

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Uplands Rangers Blacks

 Fixture 05-01-2020
 
 
 

Under 16's Division 1

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Lions

 
  Dunmow Rhodes Panthers  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

 Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Witham Town

 

  Stones Athletic

 

v/s

    Baddow Spartak Pumas  

  Springfield Youth Blues

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 Fixture 26-01-2020

  Maldon & Tiptree Panthers

No Match

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2

  Braintree Youth Irons  

v/s

    Great Bradfords Titans  
  Coggeshall Town  

v/s

    Hatfield Peverel Jets  

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

 

  Valley Green United

 
  Thaxted Rangers Phoenix  

v/s

 

  Madon & Tiptree Pumas

 
  Braintree Youth Hornets  

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 23-02-2020

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1

  Dunmow United Pythons  

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 
  Old Chelmsfordians Blacks  

v/s

    Witham Town  
  Tiptree Jobserve Whites  

v/s

    Rayne Youth  

  Beacon Hill Rovers

   Withdrawn

  Springfield Youth Reds

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 2 League Cup

Group 'A'

  Heybridge Swifts Tigers

 

v/s

    Broomfield Flame Reds  

  Notley Youth Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Broomfield Youth Blaze

No Match

 
 
 

Under 17's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Hutton Youth FC

 
  SWF United Lions  

v/s

 

  Feering Falcons Reds

 
 
 
 

Under 18's Division 1 League Cup

Group 'A'

 

 

v/s

 

 

 

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 
 
 
 

Under 18's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Baddow Spartak Cobras

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 
 
 

Under 18's Division 1

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Notley Youth Eagles

 Fixture 23-02-2020