for

Sunday 03rd November 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 28th October 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  SWF United Wolves

 
  SWF United Eagles  

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Danbury & Bicknacre

Withdrawn

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow United Kestrels

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Dunmow United Hawks

 

  Great Notley Tigers

 

v/s

    Great Bradfords Swifts  

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Sporting 77 Hawks

No Match

  Tiptree Jobserve Whites

Withdrawn

 

Under 7's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Great Notley Owls  

  SWF United Sharks

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  Silver End

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

 

Under 7's Northey Division

  Uplands Rangers  

v/s

    Broomfield Youth  
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

    Witham Town Whites  
  Valley Green Warriorrs  

v/s

 

  Notley Youth

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

 

Under 8's Blackwater Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Uplands Rangers

 

v/s

    SWF United Panthers  

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Wasps  

v/s

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 
  Valle y Green Dragons  

v/s

    Great Notley Bears  

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

    Sporting 77 Dragons  
  Witham Town Yellows  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

 

Under 8's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Dunmow United Lions

 

  Dunmow United Tigers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Sporting 77 Scorpions

P

v/s

P

  Hatfield Peverel Giants

 Played 27-10-2019

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Silver End

 

  Valley Green Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Great Bradfords Avengers

 

 

Under 8's Osea Division

  Dunmow United Dragons

 

v/s

 

  Great Bradfords Guardians

 

  Sporting 77 Iguanas

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Juniors

 

  SWF United Whites

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  
  Tillingham Tigers  

v/s

    Broomfield Youth Saxons  

 Great Notley Falcons

No Match

  Maldon & Tiptree Pumas

Withdrawn

 

Under 9's Blackwater Division

 Hatfield Peverel Tornadoes

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 
  SWF United Lions  

v/s

 

  Great Bradfords Vikings

 
  SWF United Rangers  

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

   Broomfield Youth Tigers

 

  Heybridge Swifts

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Torquespeed Kestrels

 

v/s

 

  Baddow Spoartak Panthers

 
  Valley Green Vipers  

v/s

 

  Notley Youth Kestrels

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Allstar Community

 
  Great Notley Dragons

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

P

v/s

P

  Baddow Spartak Pumas

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 

  Great Notley Sharks

 

v/s

 

  Hedinghams United  

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans  

 

Under 9's Northey Division

  Great Notley Vipers

 

v/s

    Ravens Youth Gliders  
  SWF United Eagles  

v/s

 

  Dunmow United Pumas

 

  Tollesbury Juniors

 

v/s

 

  Mayland Village Frogs

 

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 

  Hatfield Peverel Hurricanes

 

v/s

    Witham Town Whites  

 

Under 9's Osea Division

  Great Bradfords Saxons  

v/s

 

  Sporting 77 Leopards

 

  Thaxted Rangers Blues

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Dunmow United Sharks

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

 

Under 10's Blackwater Division

  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Writtle Minors Athletic

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 Fixture 24--11-2020

  Great Notley Rockets

Withdrawn

 

Under 10's Dengie Division

  Danbury & Bicknacre Blues  

v/s

    Valley Green Thunder  
  Heybridge Swifts Lions  

v/s

 

  Stones Athletic Reds

 

  SWF United Reds

 

v/s

    Dunmow United Barracudas  

  Torquespeed Youth Eagles

 

v/s

 

  SWF United Lions

 

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Uplands Rangers Royals

 

 

Under 10's Crouch Division

  Heybridge Swifts Wolves  

v/s

    Great Bradfords Tigers  
  Uplands Rangers Blacks  

v/s

    Galleywood Youth Hawks  
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

    Silver End  

  Writtle Minors Vipers

 

v/s

 

  Broomfield Youth Jaguars

 

  Dunmow Rhodes Panthers

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Dunmow United Vikings

 

  Rayne Youth

 

v/s

    Burnham Ramblers Juniors  
  Tiptree Heath Minors  

v/s

 

  Hatfield Peverel Tigers

 

  Valley Green Vikings

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Braintree Youth Irons

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 
  Maldon Saints Pumas  

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 
  Notley Youth Kestrels  

v/s

 

  Great Bradfords Pumas

 
  Witham Town  

v/s

    Bradwell Bay United  
  Baddow Spartak Cobras  

v/s

    Writtle Minors Blues  

 

Under 10's Southey Division

  SWF United Swifts

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

 

  Tillingham Tigers Cubs

 Fixture 19-01-2020
  Torquespeed Panthers

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers  

  Dunmow United Falcons

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors  

  Hatfield Peverel Lions

No Match

  Ravens Youth Flyers

Withdrawn

 

Under 11's Division 1

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Great Notley Lions

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Sporting 77 Falcons

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

 

Under 11's Division 2

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Sporting 77 Cobras

 

v/s

    Hatfield Peverel Sharks  

  SWF United Hawks

 

v/s

 

  Rayne Youth

 
  Torquespeed Pumas  

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

 

Under 11's Division 3

  Danbury & Bicknacre  

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 
  Dunmow United Jaguars  

v/s

    Great Bradfords Lions  

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    Dunmow Rhodes Jaguars  
  Silver End  

v/s

    Maldon Saits Tigers  

  Sporting 77 Meerkats

 

v/s

    Chelmsford City Clarets  

 

Under 11's Division 4

  Hedinghams United

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 

  Valley Green Scorpions

 

v/s

    Tillingham Tigers  

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 26-01-2020
  Great Notley Eagles  

v/s

    Uplands Rangers  Fixture 19-01-2020

  Allstar Community

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Knockout Cup

First Round
  Heybridge Swifts Tigers  

v/s

    Maldon Saints Whites  
  Ravens Youth Gliders  

v/s

 

  Hatfield Peverel Pirates

 
  Heybridge Swifts Falcons  

v/s

    Witham Town Reds  
  Witham Town Blues  

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 

  Burnham Ramblers Fire

 

v/s

 

  Broomfield Youth Warriors

 

  Braintree Town Irons

 

v/s

    SWF United Jaguars  
  Ravens Youth Flyers  

v/s

    Tiptree Jobserve

 

 
 
 

Under 12's Division 1

  Allstar Community

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Broomfield Youth Warriors

KO

v/s

P

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Dunmow United Piranhas

P

v/s

KO

  Heybridge Swifts Tigers  

  Great Notley Irons

P

v/s

KO

  Braintree Town Irons

 

  Dunmow United Piranhas

 

v/s

 

  Great Notley Irons

 Fixture 24-05-2020

  Galleywood Youth Eagles

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Uplands Rangers  

  Rayne Youth Hawks

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

 

  Wilvale Rangers  
  Valley Green Hotspurs

P

v/s

KO

  Rayne Youth Eagles

 
 Tiptree Jobserve

KO

 
 
 

Under 12's Division 3

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Sporting 77 Wolves  

  Burnham Ramblers Fire

KO

v/s

KO

  Ravens Youth Flyers  
  SWF United Jaguars

KO

v/s

P

  Dunmow United Stingrays

 
  Witham Town Reds

KO

v/s

P

  Danbury & Bicknacre Blues

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 

v/s

 

  Dunmow United Stingrays

 Fixture 15-12-2019

 
 
 

Under 12's Division 4

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Hatfield Peverel Pirates

KO

v/s

KO

  Maldon Saints Whites

 
  Witham Town Blues

KO

v/s

P

  Hedinghams United  
  Tollesbury Juniors

P

v/s

P

  Hedinghams United  Fixture 23-02-2020
  Maldon Saints Greens

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 5

  Burnham Ramblers Fury

P

v/s

KO

  Ravens Youth Gliders  

  Chelmsford City Whites

 

v/s

 

  Maldon Saints Yellows  
  Silver End

P

v/s

KO

  Heybridge Swifts Falcons  
  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Great Notley Jets

 

  Burnham Ramblers Fury

 

v/s

    Silver End  Fixture 22-03-2020
 
 
 
 

Under 13's Knockout Cup

First Round

  Tiptree Jobserve Blues  

v/s

 

  Notley Youth

 

  Hedinghams United Hawks

 

v/s

 

  Valley Green Blizzards

 

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 

  Wilvale Rangers

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 

  Old Chelmsfordians Colts

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Rhinos

 
  Braintree Youth Blues  

v/s

 

  Ravens Youth Soarers

 

  SWF United Leopards

 

v/s

 

  Dunmow United Panthers

 
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Eagles

KO

v/s

KO

  Tiptree Jobserve Blues  Fixture 22-09-2019

  Old Chelmsfordians Colts

KO

v/s

KO

  Great Notley Hawks

 Fixture 22-09-2019
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Hedinghams United Hawks

KO

v/s

KO

  Wilvale Rangers

 Fixture 19-01-2020
  Writtle Minors Whites

KO

v/s

KO

  Heybridge Swifts Rhinos

 Fixture 19-01-2020

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 2

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 Fixture 17-05-2020

  Great Notley Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 17-05-2020

  Heybridge Swifts Eagles

P

v/s

KO

  Notley Youth

 Fixture 17-05-2020

  Valley Green Blizzards

KO

v/s

KO

  SWF United Leopards

 Fixture 17-05-2020

  Braintree Youth Hornets

KO

v/s

KO

  Rayne Youth Eagles

 Fixture 26-04-2020

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3

  Dunmow United Panthers

KO

v/s

P

  Mayland Village

 Fixture 03-05-2020

  Hatfield Peverel Harriers

P

v/s

KO

  Ravens Youth Soarers

 

  SWF United Lions

KO

v/s

P

  Braintree Youth Blues  

  Silver End

w/d

v/s

P

  Great Bradfords Saints

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Allstar Community

 Fixture 03-05-2020

  Hatfield Peverel Harriers

 

v/s

 

  Great Bradfords Saints

 Fixture 22-03-2020
 
 
 

Under 14's Essex Andrews Cup

Preliminary Round
  Springfield Youth Whites

w/d

v/s

P

  Brentwood Youth AFC Lions  
 
 

Under 14's Division 1

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Witham Town Whites  

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

    Great Notley Panthers  
  Silver End

 

v/s

 

  Witham Town Yellows  
  Tollesbury Juniors

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

    Rayne Youth  

  Burnham Ramblers

 

v/s

    Notley Youth  

  Dunmow United

 

v/s

 

  Torquespeed Cobras  
  Hatfield Peverel Hawks

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors  
 
 
 

Under 14's Division 3

  Allstar Community

 

v/s

 

  Springfield Youth Whites  

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Jaguars  
  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Valley Green Rowdies  
  Great Notley Cougars

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
 
 
 

Under 14's Division 4

  Chelmsford City Clarets

w/d

v/s

P

  Tiptree Jobserve  

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Great Bradfords Comets

 Fixture 23-02-2020

  Heybridge Swifts Leopards

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  SWF United Cobras

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 
 
 
 

Under 15's Division 1

  Beacon Hill Rovers  

v/s

    Rayne Youth Eagles  

  Braintree Town Hornets

 

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Valley Green Hammers

 
  Uplands Rangers Blues  

v/s

    Hedinghams United Hawks  

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Sporting 77 Stingrays  
 
 
 

Under 15's Division 2

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Silver End Lions

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    Heybridge Swifts Hawks  

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

  Mayland Village

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 
  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

 

  Chelmsford City Whites

 

   Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Stones Athletic

 
  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

  Witham Town

P

v/s

ST

  Springfield Youth Blues

 

  Witham Town

 

v/s

 

 Galleywood Youth Hawks

 Fixture 10-05-2020

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2

  Braintree Youth Hornets  

v/s

    Hatfield Peverel Jets  
  Coggeshall Town  

v/s

    Braintree Youth Irons  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Madon & Tiptree Pumas

 

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

    Great Bradfords Titans  

  Valley Green United

 

v/s

    Thaxted Rangers Phoenix  Fixture 26-01-2020

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1

  Old Chelmsfordians Blacks  

v/s

    Tiptree Jobserve Whites  
  Rayne Youth  

v/s

    Witham Town  
  Dunmow United Pythons  

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 Fixture 03-11-2019
  Springfield Youth Reds

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 2

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers

 

  Broomfield Youth Blaze

 

v/s

    SWF United Lions  

  Feering Falcons Reds

 

v/s

 

  Notley Youth Falcons

 

  Hutton Youth FC

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Broomfield Flame Reds

No Match

 
 
 

Under 18's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Stones Athletic

 
 
 
 

Under 18's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Dunmow United Eagles

 

v/s

 

  Baddow Spartak Cobras

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Beacon Hill Rovers