for

Sunday 05th January 2020

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 31st December 2019

 

 

Under 7's Blackwater Spring Division

   Broomfield Youth

 

v/s

 

   Wilvale Rangers Knights

 Fixture 05-01-2020

   Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

   Braintree Youth Hornets

 

   Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

   Notley Youth

 

   SWF United Wolves

 

v/s

 

   Baddow Spartak Pumas

 

   Dunmow United Kestrels

No Match

 

Under 7's Dengie Spring Division

  Witham Town Whites  

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Great Notley Owls

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  SWF United Sharks

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Great Notley Tigers

No Match

 

Under 7's Crouch Spring Division

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Sporting 77 Hawks

 

v/s

 

  Dunmow United Hawks

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Uplands Rangers  
  Valley Green Warriorrs

P

v/s

P

  Allstar Community

 

   SWF United Eagles

No Match

 

Under 7's Northey Spring Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 Fixture 15-02-2020

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  Silver End

 

v/s

 

  Sporting 77 Eagles

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Tillingham Tigers

 

v/s

    Great Bradfords Swifts  

 

Under 8's Blackwater Spring Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

    Great Notley Bears  
  SWF United Panthers  

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Allstar Community

 

 

Under 8's Dengie Spring Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Dunmow United Tigers

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 
  Valle y Green Dragons    

v/s

 

  Witham Town Blues

 
  Witham Town Yellows  

v/s

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 

 

Under 8's Crouch Spring Division

  Silver End

 

v/s

    Sporting 77 Dragons  

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Sporting 77 Scorpions

 

  SWF United Reds

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  Great Notley Wasps

 

 

Under 8's Northey Spring Division

  Dunmow United Lions  

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Giants

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Valley Green Panthers

 

  Burnham Ramblers Juniors

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 Fixture 15-03-2020

 

Under 8's Osea Spring Division

  Tillingham Tigers  

v/s

 

  Danbury & Bick Royals

 

  Dunmow United Dragons

 

v/s

 

  SWF United Whites

 

  Great Bradfords Guardians

 

v/s

    Broomfield Youth Saxons  

  Great Notley Falcons

 

v/s

 

  Ravens Youth

 

  Sporting 77 Iguanas

 

v/s

 

  Great Bradfords Avengers

 

 

Under 9's Blackwater Spring Division

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 
  SWF United Lions  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 
  Valley Green Vipers  

v/s

 

  Broomfield Youth Tigers

 

 

Under 9's Dengie Spring Division

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

  Great Bradfords Vikings

P

v/s

P

  Allstar Community

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Notley Youth Kestrels

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles  
  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

 

Under 9's Crouch Spring Division

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 

  Great Notley Vipers

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers

 
  Hedinghams United  

v/s

    SWF United Rangers  

  Torquespeed Kestrels

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Wilvale Rangers Spartans

No Match

 

Under 9's Northey Spring Division

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Great Notley Sharks

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

    Allstar Community ?????  
  Ravens Youth Gliders  

v/s

    SWF United Eagles  

  Tollesbury Juniors

 

v/s

    Great Notley Dragons  

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Dunmow United Pumas

 

 

Under 9's Osea Spring Division

  Thaxted Rangers Yellows

 

v/s

    Great Bradfords Saxons  

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Dunmow United Sharks

 

  Mayland Village Frogs

 

v/s

 

  Sporting 77 Leopards

 

  Thaxted Rangers Blues

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Hurricanes

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

 

Under 10's Blackwater Spring Division

  Dunmow Utd Barracudas  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 
  Danbury & Bick Blues  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Writtle Minors Athletic

 

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

 

Under 10's Dengie Spring Division

  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Panthers

 

  Valley Green Thunder

 

v/s

    Galleywood Youth Hawks  

  SWF United Lions

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Torquespeed Yth Eagles

 

v/s

    Heybridge Swifts Lions  

 

Under 10's Crouch Spring Division

  Dunmow United Vikings

 

v/s

    Burnham Ramblers Juniors  

  Broomfield Youth Jaguars

 

v/s

 

  Uplands Rangers Royals

 
  Uplands Rangers Blacks  

v/s

 

  Writtle Minors Vipers

 

  Allstar Community

 

v/s

 

  Great Bradfords Tigers

 

 

Under 10's Northey Spring Division

  Writtle Minors Blues  

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Tiptree Heath Minors

 

v/s

 

  Danbury & Bick Royals

 

  Heybridge Swifts Wolves 

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Hatfield Peverel Tigers

 

v/s

    Baddow Spartak Cobras  
  Silver End  

v/s

 

 Great Bradfords Pumas

 

 

Under 10's Osea Spring Division

  Witham Town  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  SWF United Swifts

 

v/s

 

  Stones Athletic Reds

 Fixture 15-03-2020

  Valley Green Vikings

 

v/s

    Baddow Spartak Panthers  
  Notley Youth Kestrels

No Match

 

Under 10's Southey Division

  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Hatfield Peverel Lions

 

v/s

 

  Dunmow United Falcons

 

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

    Tillingham Tigers Cubs  
  Torquespeed Panthers  

v/s

    Bradwell Bay United  
  Maldon Saints Pumas

No Match

 

Under 11's Division 1 Spring

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 
  Hatfield Peverel Sharks  

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Galleywood Yth Kestrels

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

 

Under 11's Division 2 Spring

  Witham Town

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 
  Torquespeed Pumas  

v/s

 

  Dunmow United Jaguars

 

  Maldon & Tip Panthers

 

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 

  Chelmsford City Clarets

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 Fixture 15-03-2020

  Sporting 77 Falcons

 

v/s

 

  Great Notley Lions

 

 

Under 11's Division 3 Spring

  Uplands Rangers  

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    Maldon & Tiptree Pumas  
  Silver End  

v/s

 

  Sporting 77 Meerkats

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  SWF United Hawks

 

v/s

    Maldon Saints Tigers  

 

Under 11's Division 4 Spring

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

    Great Notley Eagles  

  Hedinghams United

 

v/s

    Great Bradfords Lions  

  Rayne Youth

 

v/s

    Tillingham Tigers  

  Valley Green Scorpions

 

v/s

    Danbury & Bicknacre  

  Ravens Youth Gliders

No Match

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 
  Heybridge Swifts Tigers  

v/s

 

  Allstar Community

 

  Broomfield Youth Warriors

No Match

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Great Notley Irons

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Dunmow United Piranhas

 
 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'A'

  Valley Green Hotspurs

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 

  Wilvale Rangers

 

v/s

    Uplands Rangers  

  Galleywood Youth Hawks

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Rayne Youth Hawks

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 
 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Dunmow United Stingrays

 

v/s

 

  SWF United Jaguars

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 

v/s

 

  Sporting 77 Wolves

 
 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Burnham Ramblers Fire

 

v/s

 

  Witham Town Reds

 
  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 
 
 
 

Under 12's Division 4 League Cup

Group 'A'

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Hedinghams United

 

  Maldon Saints Whites

No Match

  Maldon Saints Greens

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 4 League Cup

Group 'B'

  Mayland Village

 

v/s

 

  Witham Town Blues

 
  Tollesbury Juniors  

v/s

 

  Hatfield Peverel Pirates

 
 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'A'

   Burnham Ramblers Fury

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Falcons

 
  Silver End  

v/s

 

  Great Notley Jets

 
 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'B'

  Maldon Saints Yellows

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

 

  Chelmsford City Whites

 
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 

  Old Chelmsfordians Colts

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Hedinghams United Hawks

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Rhinos

 

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 1

  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Wilvale Rangers

 Fixture 17-05-2020
 
 
 

Under 13's Division 2

  Dunmow Rhodes Tigers

P

v/s

P

  Galleywood Youth Falcons

 

  Rayne Youth Eagles

P

v/s

P

  Notley Youth

 

  SWF United Leopards

 

v/s

 

  Great Notley Pumas

 

  Valley Green Blizzards

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Eagles

 Fixture 26-01-2020

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 Fixture 08-03-2020

  Notley Youth

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 06-10-2019

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Dunmow United Panthers

 

v/s

 

  Allstar Community

 Fixture 22-09-2019
 
 
 

Under 13's Division 3

  Hatfield Peverel Harriers

 

v/s

 

  SWF United Lions 

 Fixture 09-02-2020

  Ravens Youth Soarers

 

v/s

 

  Great Bradfords Saints

 Fixture 09-02-2020

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Mayland Village

 Fixture 09-02-2020

  Braintree Youth Blues

No Match

  Allstar Community

LC

  Dunmow United Panthers

LC

  Silver End

Withdrawn

 
 
 

Under 14's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Silver End

 
  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Witham Town Whites   
 
 
 

Under 14's Division 1 League Cup

Group 'B'
  Tollesbury Juniors  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Great Notley Panthers

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2 League Cup

Group 'A'
  Rayne Youth  

v/s

    Notley Youth  

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Broomfield Youth Kings

 
 
 
 

Under 14's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Dunmow United

 

v/s

 

  Torquespeed Cobras

 
  Hatfield Peverel Hawks  

v/s

 

  Burnham Ramblers

 
 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Great Notley Cougars

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers

 
  Danbury & Bicknacre  

v/s

    Heybridge Swifts Jaguars  
 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Springfield Youth Whites

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
  Valley Green Rowdies

 

v/s

 

  Allstar Community

 
 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'A'

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  SWF United Cobras

 

v/s

 

  Great Bradfords Comets

 
 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'B'

  Heybridge Swifts Leopards

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Tillingham Tigers

No Match

  Chelmsford City Clarets

Withdrawn

 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  

  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Valley Green Hammers

 
 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

    Uplands Rangers Blues  
  Sporting 77 Stingrays  

v/s

    Hedinghams United Hawks  
 
 
 

Under 15's Division 1

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 Fixture 03-11-2019
 
 
 

Under 15's Division 2

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Hawks

 Fixture 17-05-2020

  Mayland Village

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Silver End Lions

 

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Uplands Rangers Blacks

 Fixture 19-04-2020

  Galleywood Youth Eagles

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1 League Cup

Second Round

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Springfield Youth Blues

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

    Dunmow Rhodes Panthers  
 
 

Under 16's Division 1

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Lions

 
  Baddow Spartak Pumas

No Match

  Dunmow Rhodes Panthers

LC

  Galleywood Youth Hawks

LC

  Galleywood Youth Kestrels

LC

  Maldon & Tiptree Panthers

LC

  Ravens Youth Flyers

LC

  Springfield Youth Blues

LC

  Stones Athletic

LC

  Witham Town

LC

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2 League Cup

Second Round
  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Coggeshall Town  

  Valley Green United

 

v/s

 

  Great Bradfords Titans  
  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Woodham Radars

w/d

v/s

P

  Thaxted Rangers Phoenix  
 
 
 

Under 16's Division 2

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Phoenix  Fixture 20-10-2019

  Madon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Jets  Fixture 15-12-2019
  Braintree Youth Hornets

LC

  Braintree Youth Irons

LC

  Coggeshall Town

LC

  Galleywood Youth Falcons

LC

  Great Bradfords Titans

LC

  Valley Green United

LC

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1 League Cup

  Rayne Youth  

v/s

    Old Chelmsfordians Blacks  
  Tiptree Jobserve Whites  

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 
  Witham Town

 

v/s

 

  Dunmow United Pythons  
 
 
 

Under 17's Division 2 League Cup

Group 'A'
  Broomfield Youth Blaze  

v/s

    Broomfield Flame Reds  

 Heybridge Swifts Tigers

 

v/s

 

  Notley Youth Falcons

 

  Galleywood Youth Falcons

No Match

 
 
 

Under 17's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Feering Falcons Reds

 

v/s

    SWF United Lions  

  Hutton Youth FC

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 
 
 
 

Under 18's League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 
 
 
 

Under 18's League Cup

Group 'B'

  Dunmow United Eagles

 

v/s

 

  Beacon Hill Rovers

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Baddow Spartak Cobras

 
 
 
 

Under 18's Division 1

   

v/s

     

  Baddow Spartak Cobras

LC

  Baddow Spartak Pumas

LC

  Beacon Hill Rovers

LC

  Dunmow United Eagles

LC

  Dunmow United Eagles

LC

  Galleywood Youth Hawks

LC

  Notley Youth Eagles

LC

  Notley Youth Hawks

LC

  Stones Athletic

LC