for

Sunday 08th September 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 03rd September 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Danbury & Bicknacre

w/d

v/s

P

  Galleywood Youth Hawks

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  SWF United Eagles  

  SWF United Wolves

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Great Bradfords Swifts  

  Dunmow United Kestrels

P

v/s

w/d

  Tiptree Jobserve Whites

 

  Great Notley Tigers

 

v/s

 

  Sporting 77 Hawks

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Dunmow United Hawks

 

 

Under 7's Crouch Division

  Great Notley Owls  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

 Silver End

 
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

  SWF United Sharks

 

 

Under 7's Northey Division

  Broomfield Youth  

v/s

    Uplands Rangers  

  Baddow spartak Pumas

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Notley Youth

 

v/s

    Valley Green Warriorrs  
  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors  

 

Under 8's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 
  SWF United Panthers  

v/s

 

  Uplands Rangers

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Bears  

v/s

    Great Notley Wasps  
  Sporting 77 Dragons  

v/s

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

    Valle y Green Dragons  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Witham Town Blues

 

v/s

    Witham Town Yellows  

 

Under 8's Crouch Division

  Dunmow United Lions

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 
  Galleywood Youth Falcons  

v/s

 

  Dunmow United Tigers

 

  Hatfield Peverel Giants

 

v/s

 

  Sporting 77 Scorpions

 

  SWF United Reds

 

v/s

 

  Torquespeed Falcons

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Great Bradfords Avengers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Silver End

 

v/s

 

  Valley Green Panthers

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

 

Under 8's Osea Division

  Burnham Ramblers Juniors

 

v/s

 

  Dunmow United Dragons

 

  Great Notley Falcons

 

v/s

 

  Great Bradfords Guardians

 

  Maldon & Tiptree Pumas

w/d

v/s

P

  Sporting 77 Iguanas

 
  Broomfield Youth Saxons

 

v/s

 

  Beacon Hill Rovers  

  SWF United Whites

 

v/s

 

  Tillingham Tigers  

 

Under 9's Blackwater Division

  Great Bradfords Vikings

 

v/s

 

  Broomfield Youth Tigers

 

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 
  SWF United Lions  

v/s

    SWF United Rangers  

  Tiptree Jobserve

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Baddow Spoartak Panthers

 

v/s

 

  Allstar Community

 
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

    Great Notley Dragons  

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Notley Youth Kestrels

 
  Torquespeed Kestrels  

v/s

    Valley Green Vipers  

  Wilvale Rangers Knights

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Hedinghams United  

v/s

 

  Great Notley Sharks

 
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

 

  Witham Town Blues

 

 

Under 9's Northey Division

  Dunmow United Pumas

 

v/s

    Broomfield Youth Lions  
  Great Notley Vipers  

v/s

 

  Hatfield Peverel Hurricanes

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

 

  Mayland Village Frogs

 
  SWF United Eagles  

v/s

 

  Tollesbury Juniors

 
  Uplands Rangers  

v/s

    Witham Town Whites  

 

Under 9's Osea Division

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Dunmow United Sharks

 
  Great Bradfords Saxons

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Sporting 77 Leopards

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Thaxted Rangers Blues

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

 

Under 10's Blackwater Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Great Notley Rockets

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

    Uplands Rangers Blues  

  Writtle Minors Athletic

No Match

 

Under 10's Dengie Division

  Danbury & Bicknacre Blues  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  Dunmow United Barracudas  

v/s

    Heybridge Swifts Lions  
  Stones Athletic Reds  

v/s

 

  SWF United Lions

 

  Torquespeed Youth Eagles

 

v/s

 

  SWF United Reds

 
  Uplands Rangers Royals  

v/s

    Valley Green Thunder  

 

Under 10's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

 

  Broomfield Youth Jaguars

 
  Galleywood Youth Hawks  

v/s

    Heybridge Swifts Wolves  
  Great Bradfords Tigers  

v/s

    Silver End  
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

    Uplands Rangers Blacks  

  Writtle Minors Vipers

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Allstar Community

 
  Burnham Ramblers Juniors  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Dunmow United Vikings

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Tigers

 
  Tiptree Heath Minors  

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Valley Green Vikings

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Baddow Spartak Cobras  

v/s

    Bradwell Bay United  

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

v/s

 

  Great Bradfords Pumas

 
  Notley Youth Kestrels  

v/s

    Maldon Saints Pumas  
  Witham Town  

v/s

    Writtle Minors Blues  

 

Under 10's Southey Division

  Dunmow United Falcons

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Lions

 

  Ravens Youth Flyers

w/d

v/s

P

  Sporting 77 Kestrels

 
  Tillingham Tigers Cubs

 

v/s

 

  SWF United Swifts  
  Torquespeed Panthers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors  

 

Under 11's Division 1

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Great Notley Lions

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Sporting 77 Falcons

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Valley Green Pirates

 

v/s

 

  Witham Town

 

 

Under 11's Division 2

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 
  Hatfield Peverel Sharks  

v/s

    Heybridge Swifts  

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

  SWF United Hawks

 

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 
  Torquespeed Pumas  

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

 

Under 11's Division 3

  Danbury & Bicknacre  

v/s

    Chelmsford City Clarets  
  Dunmow Rhodes Jaguars  

v/s

    Dunmow United Jaguars  
  Great Bradfords Lions  

v/s

    Maldon Saits Tigers  
  Silver End  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Sporting 77 Meerkats

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

 

Under 11's Division 4

  Galleywood Youth Falcons

P

v/s

w/d

  Allstar Community  
  Great Notley Eagles

 

v/s

 

  Hedinghams United

 

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Tillingham Tigers  

  Valley Green Scorpions

 

v/s

 

  Uplands Rangers  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 Fixture 10-11-2019
 
 
 

Under 12's Division 1

  Allstar Community

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Broomfield Youth Warriors

 

v/s

 

  Dunmow United Piranhas

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Great Notley Irons

 

v/s

    Heybridge Swifts Tigers  

  Maldon & Tiptree Panthers

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

 

  Rayne Youth Hawks

 
  Uplands Rangers  

v/s

    Tiptree Jobserve  
  Valley Green Hotspurs  

v/s

    Wilvale Rangers  

  Witham Town Whites

No Match

 
 
 

Under 12's Division 3

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fire

 

  Dunmow United Stingrays

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 
  SWF United Jaguars  

v/s

    Witham Town Reds  
  Sporting 77 Wolves  

v/s

    Ravens Youth Flyers  
 
 
 

Under 12's Division 4

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Pirates

 
  Maldon Saints Greens  

v/s

    Hedinghams United  
  Tollesbury Juniors  

v/s

    Witham Town Blues  

  Mayland Village

 

v/s

    Maldon Saints Whites  
 
 
 

Under 12's Division 5

  Burnham Ramblers Fury

 

v/s

 

  Chelmsford City Whites

 
  Heybridge Swifts Falcons  

v/s

 

  Great Notley Jets

 
  Silver End  

v/s

    Witham Town Yellows  
  Ravens Youth Gliders  

v/s

    Maldon Saints Yellows  
 
 
 

Under 13's Division 1

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Rhinos

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Wilvale Rangers

 

  Old Chelmsfordians Colts

 

v/s

 

  Witham Town

 
  Writtle Minors Whites  

v/s

    Tiptree Jobserve Blues  

  Hedinghams United Hawks

No Match

 
 
 

Under 13's Division 2

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Great Notley Pumas

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Eagles

 

  Notley Youth

P

v/s

w/d

  Ravens Youth Gliders

 
  SWF United Leopards

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 

  Notley Youth

 

v/s

 

  Valley Green Blizzards

 Fixture 15-09-2019
 
 
 

Under 13's Division 3

  Allstar Community

 

v/s

    Braintree Youth Blues  

  Great Bradfords Saints

 

v/s

 

  Dunmow United Panthers

 

  Hatfield Peverel Harriers

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Ravens Youth Soarers

 

v/s

 

  Silver End

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  SWF United Lions

 
 
 
 

Under 14's Division 1

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Silver End  

v/s

    Great Notley Panthers  
  Tollesbury Juniors  

v/s

    Witham Town Whites  
  Witham Town Yellows

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

 

  Burnham Ramblers

 
  Dunmow United  

v/s

    Hatfield Peverel Hawks  
  Rayne Youth  

v/s

    Notley Youth  
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

    Torquespeed Cobras  
 
 
 

Under 14's Division 3

  Allstar Community

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers

 
  Danbury & Bicknacre  

v/s

    Great Notley Cougars  
  Springfield Youth Whites  

v/s

    Heybridge Swifts Jaguars  

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Valley Green Rowdies  
 
 
 

Under 14's Division 4

  Chelmsford City Clarets

 

v/s

 

  Great Bradfords Comets

 

  Heybridge Swifts Leopards

 

v/s

 

  SWF United Cobras

 
  Tiptree Jobserve  

v/s

    Tillingham Tigers  

   Writtle Minors Greens

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
 
 

Under 15's Division 1

  Beacon Hill Rovers  

v/s

 

  Braintree Town Hornets

 

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Hedinghams United Hawks  

v/s

    Rayne Youth Eagles  
  Uplands Rangers Blues  

v/s

    Sporting 77 Stingrays  

  Valley Green Hammers

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
 
 
 

Under 15's Division 2

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
  Heybridge Swifts Hawks  

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Mayland Village

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Silver End Lions

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

  Writtle Minors Greens

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 
  Dunmow Rhjodes Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 
  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Springfield Youth Blues

P

v/s

w/d

  Sporting 77 Pumas

 

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Witham Town

 
 
 
 

Under 16's Division 2

  Braintree Youth Hornets  

v/s

    Braintree Youth Lions  
  Coggeshall Town  

v/s

    Dunmow Rhodes Tigers  

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Great Bradfords Titans  

v/s

    Hatfield Peverel Jets  

  Valley Green United

 

v/s

 

  Madon & Tiptree Pumas

 

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Dunmow United Pythons  
  Old Chelmsfordians Blacks

 

v/s

 

  Rayne Youth  
  Springfield Youth Reds

w/d

v/s

P

  Tiptree Jobserve  
  Witham Town

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens  
 
 
 

Under 17's Division 2

  Braintree Youth Irons  

v/s

    Broomfield Youth Blaze  

  Feering Falcons Reds

 

v/s

    Broomfield Flame Reds  
  Galleywood Youth Falcons  

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers

 

  Notley Youth Falcons

 

v/s

    Hutton Youth FC  
  SWF United Lions

No Match

 
 
 

Under 18's Division 1

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Baddow Spartak Cobras

 

  Dunmow United Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Stones Athletic

P

v/s

w/d

  SWF United Wanderers