for

Sunday 08th December 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 03rd December 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  SWF United Wolves

 

v/s

    SWF United Eagles  

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Danbury & Bicknacre

Withdrawn

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Dunmow United Kestrels

 
  Great Bradfords Swifts  

v/s

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

  Great Notley Tigers

 

v/s

 

  Dunmow United Hawks

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Sporting 77 Hawks

 

  Galleywood Yth Falcons

No Match

  Tiptree Job Whites

Withdrawn

 

Under 7's Crouch Division

  SWF United Sharks

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

 Silver End

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

   Great Notley Owls

 Fixture 13-10-2019

 

Under 7's Northey Division

  Broomfield Youth  

v/s

 

  Notley Youth

 
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

    Uplands Rangers  
  Valley Green Warriorrs  

v/s

    Witham Town Whites  Fixture 13-10-2019

 

Under 8's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Uplands Rangers

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

    SWF United Panthers  

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Wasps  

v/s

    Valle y Green Dragons  

  Allstar Community

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 
  Sporting 77 Dragons  

v/s

    Great Notley Bears  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

 Witham Town Blues

 
  Witham Town Yellows  

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

 

Under 8's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Dunmow United Tigers

 

v/s

 

  Sporting 77 Scorpions

 

  Hatfield Peverel Giants

 

v/s

 

  Dunmow United Lions

 

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 Fixture 13-10-2019

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Great Bradfords Avengers

 

v/s

 

  Danbury & Bick Royals

 

  Silver End

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Valley Green Panthers

 

 

Under 8's Osea Division

  Dunmow United Dragons

 

v/s

 

  Sporting 77 Iguanas

 
  Beacon Hill Rovers  

v/s

 

  Great Bradfords Guardians

 

  Great Notley Falcons

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Juns

 
  Broomfield Youth Saxons  

v/s

 

  SWF United Whites

 
  Tillingham Tigers

No Match

  Maldon & Tiptree Pumas

Withdrawn

 

Under 9's Blackwater Division

  Broomfield Youth Tigers

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Great Bradfords Vikings

 
  SWF United Rangers  

v/s

 

  Heybridge Swifts

 
  SWF United Lions

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Allstar Community

 

v/s

 

  Notley Youth Kestrels

 
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers

 
  Valley Green Vipers  

v/s

    Great Notley Dragons  

  Torquespeed Kestrels

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Great Notley Sharks

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

    Hedinghams United  

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

 

Under 9's Northey Division

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Mayland Village Frogs

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

 

  Dunmow United Pumas

 

  Tollesbury Juniors

 

v/s

 

  Hatfield Pev Hurricanes

 
  Witham Town Whites  

v/s

    SWF United Eagles  

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Great Notley Vipers

 Fixture 29-09-2019

 

Under 9's Osea Division

  Dunmow United Sharks

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 
  Great Bradfords Saxons  

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Sporting 77 Leopards

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

v/s

 

  Maldon & Tip Panthers

 

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Blues

 

 

Under 10's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Writtle Minors Athletic

 

  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 Fixture 29--09-2019

  Great Notley Rockets

Withdrawn

 

Under 10's Dengie Division

  Danbury & Bick Blues  

v/s

 

  Torquespeed Yth Eagles

 

  SWF United Lions

 

v/s

 

  SWF United Reds

 
  Valley Green Thunder  

v/s

    Heybridge Swifts Lions  
  Dunmow Utd Barracudas  

v/s

 

  Uplands Rangers Royals

 

  Broomfield Youth Lions

No Match

  Stones Athletic Reds

No Match

 

Under 10's Crouch Division

  Broomfield Youth Jaguars

 

v/s

    Great Bradfords Tigers  

  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
  Galleywood Youth Hawks  

v/s

 

  Writtle Minors Vipers

 
  Silver End  

v/s

    Uplands Rangers Blacks  
  Heybridge Swifts Wolves

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Allstar Community

 

v/s

 

  Dunmow United Vikings

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Tiptree Heath Minors

 
  Burnham Ramblers Juns  

v/s

 

  Valley Green Vikings

 

  Hatfield Peverel Tigers

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Dunmow Rhodes Lions

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Bradwell Bay United  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 
  Baddow Spartak Cobras  

v/s

    Notley Youth Kestrels  

  Braintree Youth Blues

 

v/s

    Witham Town  

  Great Bradfords Pumas

 

v/s

    Maldon Saints Pumas  
  Writtle Minors Blues  

v/s

 

  Danbury & Bick Royals

 

 

Under 10's Southey Division

  Dunmow United Falcons

 

v/s

    Tillingham Tigers Cubs  

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

    Torquespeed Panthers  

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

    SWF United Swifts  
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

 

  Hatfield Peverel Lions

 
  Baddow Spartak Panthers

No Match

  Ravens Youth Flyers

Withdrawn

 

Under 11's Division 1

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

  Great Notley Lions

 

v/s

 

  Sporting 77 Falcons

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Galleywood Yth Kestrels

 

 

Under 11's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Maldon & Tip Panthers

 

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  SWF United Hawks

 
  Hatfield Peverel Sharks  

v/s

    Torquespeed Pumas  

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

 

Under 11's Division 3

  Chelmsford City Clarets  

v/s

    Great Bradfords Lions  
  Danbury & Bicknacre  

v/s

    Silver End  
  Dunmow Rhodes Jaguars  

v/s

 

  Sporting 77 Meerkats

 
  Maldon Saits Tigers  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    Dunmow United Jaguars  

 

Under 11's Division 4

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

 

  Valley Green Scorpions

 
  Great Notley Eagles  

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 
  Tillingham Tigers  

v/s

    Uplands Rangers  

  Hedinghams United

No Match

  Ravens Youth Gliders

No Match

  Allstar Community

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Allstar Community

 

v/s

 

  Broomfield Youth Warriors

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

    Heybridge Swifts Tigers  

  Braintree Youth Irons

No Match

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Dunmow United Piranhas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Great Notley Irons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'A'
  Uplands Rangers  

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Valley Green Hotspurs

 

v/s

 

  Wilvale Rangers

 

  Witham Town Whites

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Rayne Youth Hawks

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Sporting 77 Piranhas

 
 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'A'
  Sporting 77 Wolves  

v/s

 

  Dunmow United Stingrays

 

  SWF United Jaguars

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 
 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fire

 

  Witham Town Reds

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers  
 
 
 

Under 12's Division 4 League Cup

Group 'A'
  Hedinghams United

 

v/s

 

  Maldon Saints Whites

 

  Danbury & Bicknacre Royals

No Match

  Maldon Saints Greens

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 4 League Cup

Group 'B'

  Hatfield Peverel Pirates

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Witham Town Blues

 

v/s

    Tollesbury Juniors  
 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'A'

  Great Notley Jets

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fury

 

  Heybridge Swifts Falcons 

 

v/s

    Silver End  
 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'B'

  Chelmsford City Whites

 

v/s

 

  Maldon Saints Yellows

 

  Witham Town Yellows

 

v/s

    Ravens Youth Gliders  
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 Playing Saturday

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Colts

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Heybridge Swifts Rhinos

 

v/s

 

  Wilvale Rangers

 

  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Hedinghams United Hawks

 

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 2

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  SWF United Leopards

 

  Notley Youth

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Valley Green Blizzards

 

v/s

 

  Great Notley Pumas

 

  Heybridge Swifts Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 Fixture 22-03-2020

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Mayland Village

 

v/s

 

  Great Bradfords Saints

 

  Silver End

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3 League Cup

Group 'B'

   Ravens Youth Soarers

 

v/s

 

 Dunmow United Panthers

 

   Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Allstar Community

 

   SWF United Lions 

No Match

 
 
 

Under 13's Division 3

  SWF United Lions 

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 Fixture 03-05-2020

  Hatfield Peverel Harriers

No Match

 
 
 

Under 14's Division 1

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
  Great Notley Panthers  

v/s

    Silver End  
  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors  
  Witham Town Yellows

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2

  Burnham Ramblers

 

v/s

 

  Broomfield Youth Kings

 
  Hatfield Peverel Hawks  

v/s

 

  Dunmow United

 
  Notley Youth  

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Torquespeed Cobras

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 
 
 
 

Under 14's Division 3

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Allstar Community

 
  Great Notley Cougars  

v/s

    Danbury & Bicknacre  
  Heybridge Swifts Jaguars  

v/s

    Springfield Youth Whites  
  Valley Green Rowdies  

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
 
 
 

Under 14's Division 4

  SWF United Cobras

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Leopards

 

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Great Bradfords Cometsns

No Match

  Chelmsford City Clarets

Withdrawn

 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'A'
  Beacon Hill Rovers  

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Valley Green Hammers

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'B'
  Uplands Rangers Blues  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  Hedinghams United Hawks  

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 
 
 
 

Under 15's Division 1

  Sporting 77 Stingrays  

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 Fixture 01-03-2020
 
 
 

Under 15's Division 2 League Cup

Second Round
  Heybridge Swifts Hawks

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Mayland Village

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 
 
 
 

Under 15's Division 2

  Silver End Lions

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 Fixture 29-03-2020

  Galleywood Youth Eagles

No Match

 
 
 

Under 16's Knockout Cup

Second Round

  Springfield Youth Blues

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

    Coggeshall Town  

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Madon & Tiptree Pumas

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    Baddow Spartak Pumas  
  Dunmow Rhodes Panthers  

v/s

 

  Valley Green United

 

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

    Braintree Youth Hornets  
 
 
 

Under 16's Division 1

  Old Chelmsfordians Lions

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 Fixture 22-03-2020

  Witham Town

No Match

  Baddow Spartak Pumas

KO

  Chelmsford Citry Whites

KO

  Dunmow Rhodes Panthers

KO

  Galleywood Youth Hawks

KO

  Galleywood Youth Kestrels

KO

  Ravens Youth Flyers

KO

  Springfield Youth Blues

KO

  Stones Athletic

KO

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2

  Hatfield Peverel Jets  

v/s

 

  Great Bradfords Titans  Fixture 19-01-2020
  Thaxted Rangers Phoenix  

v/s

    Braintree Youth Irons  Fixture 26-04-2020
  Braintree Youth Hornets

KO

  Coggeshall Town

KO

  Galleywood Youth Falcons

KO

  Galleywood Youth Ospreys

KO

  Madon & Tiptree Pumas

KO

  Valley Green United

KO

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1 League Cup

  Dunmow United Pythons

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites  
  Old Chelmsfordians Blacks

 

v/s

 

  Witham Town  

  Writtle Minors Greens

P

v/s

P

  Rayne Youth  
 
 
 

Under 17's Division 1

   

v/s

     

  Beacon Hill Rovers

   Withdrawn

  Springfield Youth Reds

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 2 League Cup

Group 'A'
  Broomfield Flame Reds

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Broomfield Youth Blaze

ST

v/s

P

  Heybridge Swifts Tigers

 

  Notley Youth Falcons

No Match

 
 
 

Under 17's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Feering Falcons Reds

 
  SWF United Lions  

v/s

 

  Hutton Youth FC

 
 
 
 

Under 18's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Notley Youth Eagles

 
 
 
 

Under 18's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Baddow Spartak Cobras

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks