for

Sunday 15th September 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 10th September 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  SWF United Wolves

 

  Hatfield Peverel Panthers

P

v/s

w/d

  Danbury & Bicknacre

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 
  SWF United Eagles

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

 

Under 7's Dengie Division

  Great Bradfords Swifts

 

v/s

 

  Dunmow United Kestrels

 

  Great Notley Tigers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Sporting 77 Hawks

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Dunmow United Hawks

P

v/s

w/d

  Tiptree Jobserve Whites

 

 

Under 7's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  SWF United Sharks

 

v/s

    Great Notley Owls  

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Silver End

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

 

Under 7's Northey Division

  Uplands Rangers  

v/s

    Witham Town Whites  
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

    Broomfield Youth  

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Notley Youth

 
  Valley Green Warriorrs  

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

 

Under 8's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

    SWF United Panthers  

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Uplands Rangers

 

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Wasps  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Allstar Community

 

v/s

    Great Notley Bears  
  Sporting 77 Dragons  

v/s

 

  Witham Town Blues

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 
  Valle y Green Dragons  

v/s

    Witham Town Yellows  

 

Under 8's Crouch Division

  Dunmow United Lions

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Dunmow United Tigers

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

  Sporting 77 Scorpions

 

v/s

    Galleywood Youth Falcons  

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Giants

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Valley Green Panthers

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Great Bradfords Avengers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Silver End

 

 

Under 8's Osea Division

  Dunmow United Dragons

 

v/s

 

  Broomfield Youth Saxons  
  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Juniors

 

  Great Notley Falcons

 

v/s

 

  SWF United Whites

 

  Great Bradfords Guardians

P

v/s

w/d

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Sporting 77 Iguanas

 

v/s

 

  Tillingham Tigers  

 

Under 9's Blackwater Division

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

v/s

 

  Broomfield Youth Tigers

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Great Bradfords Vikings

 
  SWF United Lions  

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 
  SWF United Rangers  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Maldon & Tiptree Pumas

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

  Allstar Community

 
  Great Notley Dragons  

v/s

 

  Baddow Spoartak Panthers

 
  Torquespeed Kestrels  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 
  Valley Green Vipers  

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Notley Youth Kestrels

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Great Notley Sharks

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  Witham Town Blues

 

v/s

    Hedinghams United  

 

Under 9's Northey Division

  Great Notley Vipers  

v/s

    Broomfield Youth Lions  

  Hatfield Peverel Hurricanes

 

v/s

 

  Dunmow United Pumas

 
  SWF United Eagles  

v/s

    Uplands Rangers  

  Tollesbury Juniors

 

v/s

    Ravens Youth Gliders  

  Mayland Village Frogs

 

v/s

    Witham Town Whites  

 

Under 9's Osea Division

  Great Bradfords Saxons  

v/s

 

  Dunmow United Sharks

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Thaxted Rangers Blues

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

v/s

 

  Sporting 77 Leopards

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 

 

Under 10's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Notley Youth Hawks

P

v/s

w/d

  Great Notley Rockets

 
  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Writtle Minors Athletic

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 Fixture 19-01-2020

 

Under 10's Dengie Division

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

    Dunmow United Barracudas  
  Danbury & Bicknacre Blues  

v/s

    Stones Athletic Reds  

  SWF United Lions

 

v/s

    Heybridge Swifts Lions  

  SWF United Reds

 

v/s

    Uplands Rangers Royals  
  Valley Green Thunder  

v/s

 

  Torquespeed Youth Eagles

 

 

Under 10's Crouch Division

  Broomfield Youth Jaguars

 

v/s

    Galleywood Youth Hawks  

  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

    Great Bradfords Tigers  
  Silver End  

v/s

    Heybridge Swifts Wolves  
  Uplands Rangers Blacks  

v/s

 

  Writtle Minors Vipers

 
  Wilvale Rangers Spartans

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Allstar Community

 

v/s

    Burnham Ramblers Juniors  

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Dunmow United Vikings

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Tigers

 

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Valley Green Vikings

 
  Tiptree Heath Minors

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Bradwell Bay United  

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 
  Baddow Spartak Cobras  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

  Great Bradfords Pumas

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 
  Maldon Saints Pumas  

v/s

    Witham Town  
  Writtle Minors Blues  

v/s

    Notley Youth Kestrels  

 

Under 10's Southey Division

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Dunmow United Falcons

P

v/s

w/d

  Ravens Youth Flyers

 

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Lions

 
  SWF United Swifts

 

v/s

 

  Torquespeed Panthers  
  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Tillingham Tigers Cubs  

 

Under 11's Division 1

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Great Notley Lions

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Sporting 77 Falcons

 

 

Under 11's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

    Hatfield Peverel Sharks  

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Rayne Youth

 

v/s

    Heybridge Swifts  

  Sporting 77 Cobras

 

v/s

    Torquespeed Pumas  

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  SWF United Hawks

 

 

Under 11's Division 3

  Chelmsford City Clarets  

v/s

    Dunmow Rhodes Jaguars  
  Danbury & Bicknacre  

v/s

    Great Bradfords Lions  
  Maldon Saits Tigers  

v/s

    Dunmow United Jaguars  

  Sporting 77 Meerkats

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    Silver End  

 

Under 11's Division 4

  Allstar Community

w/d

v/s

P:

  Great Notley Eagles  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 
  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Hedinghams United

 
  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 
  Great Notley Eagles

 

v/s

 

  Valley Green Scorpions

 Fixture 01-12-2019
 
 
 

Under 12's Division 1

  Allstar Community

 

v/s

 

  Broomfield Youth Warriors

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

    Heybridge Swifts Tigers  

  Dunmow United Piranhas

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Great Notley Irons

 

  Galleywood Youth Falcons

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Rayne Youth Hawks

 

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

    Wilvale Rangers  

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

 

  Witham Town Whites

 
  Tiptree Jobserve  

v/s

    Valley Green Hotspurs  
  Uplands Rangers

No Match

 
 
 

Under 12's Division 3

  Burnham Ramblers Fire

 

v/s

    SWF United Jaguars  

  Danbury & Bicknacre Blues

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Dunmow United Stingrays

 

v/s

    Sporting 77 Wolves  

  Witham Town Reds

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 
 
 
 

Under 12's Division 4

  Hatfield Peverel Pirates

 

v/s

    Tollesbury Juniors  
  Hedinghams United  

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 
  Maldon Saints Greens  

v/s

 

  Mayland Village

 
  Maldon Saints Whites  

v/s

    Witham Town Blues  
 
 
 

Under 12's Division 5

  Chelmsford City Whites

 

v/s

    Silver End  

  Great Notley Jets

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fury

 
  Heybridge Swifts Falcons  

v/s

    Ravens Youth Gliders  
  Maldon Saints Yellows  

v/s

    Witham Town Yellows  
 
 
 

Under 13's Division 1

  Hedinghams United Hawks

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Heybridge Swifts Rhinos

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 

  Wilvale Rangers

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Colts

 

  Witham Town Whites

 

v/s

    Writtle Minors Whites  
  Tiptree Jobserve Blues

No Match

 
 
 

Under 13's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  SWF United Leopards  

  Heybridge Swifts Eagles

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Valley Green Blizzards

 

v/s

 

  Notley Youth

 Fixture 26-01-2020

  Great Notley Pumas

P

v/s

w/d

  Ravens Youth Gliders

 

  Great Notley Pumas

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 Fixture 15-12-2019
 
 
 

Under 13's Division 3

  Braintree Youth Blues  

v/s

 

  Silver End

 

  Dunmow United Panthers

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Great Bradfords Saints

 

v/s

 

  Ravens Youth Soarers

 

  Mayland Village

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  SWF United Lions

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Harriers

 
 
 
 

Under 14's Division 1

  Great Notley Panthers  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Tollesbury Juniors  

v/s

    Witham Town Yellows  
  Witham Town Whites  

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Silver End

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2

  Burnham Ramblers

 

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  
  Dunmow United  

v/s

 

  Broomfield Youth Kings

 
  Hatfield Peverel Hawks  

v/s

    Rayne Youth  
  Torquespeed Cobras  

v/s

    Notley Youth  
 
 
 

Under 14's Division 3

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
  Danbury & Bicknacre  

v/s

 

  Allstar Community

 
  Great Notley Cougars  

v/s

    Springfield Youth Whites  
  Valley Green Rowdies  

v/s

    Heybridge Swifts Jaguars  
 
 
 

Under 14's Division 4

  Great Bradfords Comets

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Heybridge Swifts Leopards

 

v/s

 

  Chelmsford City Clarets

 

  SWF United Cobras

 

v/s

    Tiptree Jobserve  
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

    Tillingham Tigers  
 
 

Under 15's Division 1

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Braintree Town Hornets

 
  Rayne Youth Eagles  

v/s

    Uplands Rangers Blues  
  Sporting 77 Stingrays  

v/s

 

  Valley Green Hammers

 

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Hedinghams United Hawks  
 
 
 

Under 15's Division 2

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Mayland Village

 
  Hatfield Peverel Pythons  

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 
  Heybridge Swifts Hawks  

v/s

 

  Silver End Lions

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 

  Witham Town Yellows

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1

  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas  

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Springfield Youth Blues

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Witham Town

P

v/s

w/d

  Sporting 77 Pumas

 
 
 
 

Under 16's Division 2

  Coggeshall Town

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Braintree Youth Lions  
  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Valley Green United

 
  Great Bradfords Titans

P

v/s

w/d

  Woodham Radars

 
  Hatfield Peverel Jets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Ospreys

 
  Great Bradfords Titans  

v/s

 

  Madon & Tiptree Pumas

 Fixture 02-02-2020
 
 
 

Under 17's Division 1

  Old Chelmsfordians Blacks

P

v/s

P

  Beacon Hill Rovers  
  Rayne Youth

 

v/s

 

  Dunmow United Pythons  
  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Witham Town  
  Writtle Minors Greens

P

v/s

w/d

  Springfield Youth Reds  
  Old Chelmsfordians Blacks  

v/s

    Writtle Minors Greens  Fixture 02-02-2020
 
 
 

Under 17's Division 2

  Broomfield Flame Reds  

v/s

    Braintree Youth Irons  
  Broomfield Youth Blaze  

v/s

    Galleywood Youth Falcons  

  Feering Falcons Reds

 

v/s

    SWF United Lions  
  Hutton Youth FC  

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers

 

  Notley Youth Falcons

No Match

 
 
 

Under 18's Division 1

  Baddow Spartak Cobras

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 

  Galleywood Youth Hawks

P

v/s

w/d

  SWF United Wanderers

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Stones Athletic