for

Sunday 15th December 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 10th December 2019

 

A Special Message click here

Another Special Message to All Member Clubs click here

Under 7's Blackwater Division

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  SWF United Wolves

 
  SWF United Eagles  

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

  Danbury & Bicknacre

Withdrawn

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow United Hawks

 

v/s

 

  Sporting 77 Hawks

 

  Dunmow United Kestrels

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

v/s

 

  Great Notley Tigers

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

    Great Bradfords Swifts  

   Dunmow Rhodes Tigers

No Match

  Tiptree Job Whites

Withdrawn

 

Under 7's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  SWF United Sharks

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  Silver End

 

v/s

 

   Great Notley Owls

 

 

Under 7's Northey Division

  Uplands Rangers  

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Notley Youth

 

v/s

    Witham Town Whites  
  Valley Green Warriorrs  

v/s

    Broomfield Youth  

 

Under 8's Blackwater Division

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Witham Town Whites

 

v/s

    SWF United Panthers  

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Bears  

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 
  Sporting 77 Dragons  

v/s

 

  Allstar Community

 

  Witham Town Blues

 

v/s

    Valle y Green Dragons    

  Heybridge Swifts Phoenix

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Witham Town Yellows  

v/s

 

  Great Notley Wasps

 

 

Under 8's Crouch Division

  Dunmow United Tigers

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Giants

 

  SWF United Reds

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Sporting 77 Scorpions

 

v/s

 

  Dunmow United Lions

 

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

 

Under 8's Northey Division

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Great Bradfords Avengers

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Silver End

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Valley Green Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Danbury & Bick Royals

 

 

Under 8's Osea Division

  Great Notley Falcons

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  

  SWF United Whites

 

v/s

 

  Sporting 77 Iguanas

 

  Great Bradfords Guardians

 

v/s

    Broomfield Youth Saxons  
  Tillingham Tigers  

v/s

 

  Dunmow United Dragons

 

  Burnham Ramblers Juns

No Match

  Maldon & Tiptree Pumas

Withdrawn

 

Under 9's Blackwater Division

  Great Bradfords Vikings

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

    SWF United Lions  

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Broomfield Youth Tigers

 
  SWF United Rangers

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 
  Great Notley Dragons  

v/s

 

  Torquespeed Kestrels

 

  Notley Youth Kestrels

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Allstar Community

 
  Valley Green Vipers

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Great Notley Sharks

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 
  Hedinghams United  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

 

  Danbury & Bicknacre

 

  Witham Town Blues

 

v/s

 

 Baddow Spartak Pumas

 

 

Under 9's Northey Division

  Dunmow United Pumas

 

v/s

 

  Uplands Rangers

 

  Hatfield Pev Hurricanes

 

v/s

    SWF United Eagles  

  Mayland Village Frogs

 

v/s

 

  Great Notley Vipers

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  Witham Town Whites  

v/s

 

  Tollesbury Juniors

 

 

Under 9's Osea Division

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Maldon & Tip Panthers

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Blues

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

    Great Bradfords Saxons  

  Sporting 77 Leopards

 

v/s

 

  Dunmow United Sharks

 

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

 

Under 10's Blackwater Division

  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 Fixture13-10-2019

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 Fixture05-01-2020

  Writtle Minors Athletic

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 Fixture05-01-2020

  Dunmow Rhodes Tigers

No Match

  Galleywood Youth Eagles

No Match

  Great Notley Rockets

Withdrawn

 

Under 10's Dengie Division

  Danbury & Bick Blues  

v/s

    Dunmow Utd Barracudas  

  SWF United Lions

 

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 

  SWF United Reds

 

v/s

    Heybridge Swifts Lions  

  Stones Athletic Reds

 

v/s

 

   Valley Green Thunder

 

  Torquespeed Yth Eagles

 

v/s

 

  Uplands Rangers Royals

 

 

Under 10's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Panthers

 

v/s

    Galleywood Youth Hawks  
  Silver End  

v/s

 

  Broomfield Youth Jaguars

 
  Uplands Rangers Blacks  

v/s

 

  Heybridge Swifts Wolves 

 
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

 

  Writtle Minors Vipers

 

 Great Bradfords Tigers

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Braintree Youth Irons

 

v/s

    Burnham Ramblers Juns  

  Hatfield Peverel Tigers

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Tiptree Heath Minors

 

v/s

 

  Valley Green Vikings

 

  Dunmow United Vikings

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Baddow Spartak Cobras  

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  Great Bradfords Pumas

 

v/s

    Bradwell Bay United  
  Maldon Saints Pumas  

v/s

 

  Danbury & Bick Royals

 
  Notley Youth Kestrels  

v/s

    Witham Town  

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

v/s

    Writtle Minors Blues  

 

Under 10's Southey Division

  Dunmow United Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Yth Falcons

 

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

    Baddow Spartak Panthers  
  SWF United Swifts  

v/s

 

  Hatfield Peverel Lions

 
  Tillingham Tigers Cubs  

v/s

    Torquespeed Panthers  
  Wilvale Rangers Warriors

No Match

  Ravens Youth Flyers

Withdrawn

 

Under 11's Division 1

  Galleywood Yth Kestrels

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Sporting 77 Falcons

 

  Valley Green Pirates

 

v/s

 

  Great Notley Lions

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

 

Under 11's Division 2

  Braintree Youth Blues

 

v/s

    Hatfield Peverel Sharks  

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  SWF United Hawks

 

v/s

    Torquespeed Pumas  

  Maldon & Tip Panthers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 Fixture 06-10-2019

 

Under 11's Division 3

  Danbury & Bicknacre  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 
  Great Bradfords Lions  

v/s

 

 Tiptree Jobserve

 
  Maldon Saits Tigers  

v/s

    Chelmsford City Clarets  

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Dunmow United Jaguars

 
  Silver End  

v/s

 

  Sporting 77 Meerkats

 

 

Under 11's Division 4

  Uplands Rangers  

v/s

 

  Hedinghams United

 

  Valley Green Scorpions

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Galleywood Yth Falcons

 

v/s

    Tillingham Tigers  Fixture 12-01-2020
  Great Notley Eagles  

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 Fixture 12-01-2020

  Allstar Community

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 1

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Great Notley Irons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Heybridge Swifts Tigers  

v/s

 

  Broomfield Youth Warriors

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Dunmow United Piranhas

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2

 Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 

  Valley Green Hotspurs

 

v/s

    Uplands Rangers  

  Wilvale Rangers

 

v/s

 

  Rayne Youth Hawks

 

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Sporting 77 Piranhas

No Match

 
 
 

Under 12's Division 3

  Burnham Ramblers Fire

P

v/s

P

  Braintree Youth Hornets

 
  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Sporting 77 Wolves  

 Witham Town Reds

 

v/s

 

  SWF United Jaguars

 

  Burnham Ramblers Fire

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 Fixture 22-03-2020

  Dunmow United Stingrays

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 Fixture 09-02-2020
 
 
 

Under 12's Division 4

  Hatfield Peverel Pirates

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Maldon Saints Whites

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors  
  Hedinghams United

No Match

  Maldon Saints Greens

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'A'

  Heybridge Swifts Falcons 

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fury

 Fixture 13-10-2019
 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'B'

  Chelmsford City Whites

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 Fixture 17-11-2019
 
 
 

Under 12's Division 5

  Chelmsford City Whites

LC

v/s

LC

  Burnham Ramblers Fury

 

  Great Notley Jets

P

v/s

LC

  Heybridge Swifts Falcons 

 

  Maldon Saints Yellows

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders  

  Witham Town Yellows

LC

v/s

P

  Silver End  
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Hedinghams United Hawks

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 Fixture 22-09-2019
 
 
 

Under 13's Division 1

  Hedinghams United Hawks

LC

v/s

P

  Wilvale Rangers

 

  Heybridge Swifts Rhinos

P

v/s

P

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Writtle Minors Whites

LC

v/s

P

  Great Notley Hawks

 

  Old Chelmsfordians Colts

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 Fixture 13-10-2019

  Heybridge Swifts Rhinos

 

v/s

 

  Wilvale Rangers

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 Fixture 17-05-2020

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  SWF United Leopards

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Notley Youth

 

  Valley Green Blizzards

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Eagles

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Great Notley Pumas

 Fixture 22-03-2020

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Playing Saturday

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Dunmow United Panthers

 

v/s

 

  Allstar Community

 Fixture 22-09-2019
 
 

Under 13's Division 3

  Braintree Youth Blues

P

v/s

LC

  Dunmow United Panthers

 

  Great Bradfords Saints

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Hatfield Peverel Harriers

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  SWF United Lions 

 

v/s

 

  Ravens Youth Soarers

 

  Allstar Community

LC

  Silver End

Withdrawn

 
 
 

Under 14's Knockout Cup

First Round
  Springfield Youth Whites

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors  
Second Round

  Torquespeed Cobras

 

v/s

 

  Burnham Ramblers

 
  Notley Youth

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Rayne Youth

 
  Hatfield Peverel Hawks

 

v/s

 

  Silver End  

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Jaguars  
  Winners of Match 'D'

P

v/s

P

  Great Notley Panthers  
  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Witham Town Yellows  
 
 
 

Under 14's Division 1

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Great Notley Panthers  Fixture 17-11-2019

  Dunmow Rhodes Lions

KO

  Galleywood Youth Eagles

KO

  Silver End

KO

  Tollesbury Juniors

KO

  Witham Town Yellows

KO

 
 
 

Under 14's Division 2

 

 

v/s

 

 

 

  Dunmow United

No Match

  Broomfield Youth Kings

KO

  Burnham Ramblers

KO

  Hatfield Peverel Hawks

KO

  Notley Youth

KO

  Rayne Youth

KO

  Torquespeed Cobras

KO

  Wilvale Rangers Warriors

KO

 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Valley Green Rowdies  Fixture 01-12-2019
 
 
 

Under 14's Division 3

  Great Notley Cougars

 

v/s

 

  Allstar Community

 Fixture 26-01-2020

  Baddow Spartak Panthers

KO

  Danbury & Bicknacre

KO

  Heybridge Swifts Jaguars

KO

  Springfield Youth Whites

KO

 Valley Green Rowdies

LC

  Writtle Minors Whites

LC

 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'A'

  Great Bradfords Comets

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
 
 

Under 14's Division 4

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  SWF United Cobras

 Fixture 15=03-2020

  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 Fixture 08-03-2020

  Heybridge Swifts Leopards

No Match

  Great Bradfords Cometsns

LC

  Wilvale Rangers Spartans

LC

  Chelmsford City Clarets

Withdrawn

 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'A'
  Beacon Hill Rovers  

v/s

 

  Valley Green Hammers

 Fixture 24-11-2019

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 Fixture 24-11-2019
 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'B'
  Uplands Rangers Blues  

v/s

    Hedinghams United Hawks  Fixture 24-11-2019

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

    Sporting 77 Stingrays  Fixture 24-11-2019
 
 
 

Under 15's Division 1

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 Fixture 06-10-2019
 
 
 

Under 15's Division 2

  Hatfield Peverel Pythons  

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Mayland Village

 

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

    Heybridge Swifts Hawks  

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Silver End Lions

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 

  Ravens Youth Flyers

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1

  Baddow Spartak Pumas  

v/s

 

  Witham Town

 
  Dunmow Rhodes Panthers  

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Springfield Youth Blues

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Ravens Youth Flyers

No Match

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2

  Coggeshall Town  

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Great Bradfords Titans  

v/s

    Thaxted Rangers Phoenix  

  Madon & Tiptree Pumas

 

v/s

    Hatfield Peverel Jets  
  Braintree Youth Irons  

v/s

 

  Galleywood Youth Ospreys

 Fixture 17-05-2020
  Braintree Youth Hornets

KO

  Valley Green United

KO

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1

  Rayne Youth  

v/s

    Old Chelmsfordians Blacks  
  Dunmow United Pythons  

v/s

    Tiptree Jobserve Whites  

  Writtle Minors Greens

 

v/s

    Witham Town  

  Beacon Hill Rovers

   Withdrawn

  Springfield Youth Reds

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 2

  Broomfield Flame Reds  

v/s

    SWF United Lions  

  Feering Falcons Reds

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers

 

  Hutton Youth FC

 

v/s

    Broomfield Youth Blaze  

  Notley Youth Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Braintree Youth Irons

No Match

 
 
 

Under 18's Knockout Cup

First Round

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 Fixture 24-11-2019
 
 
 

Under 18's League Cup

Group 'A'

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 Fixture 13-10-2019
 
 
 

Under 18's League Cup

Group 'B'

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 Fixture 13-10-2019
 
 
 

Under 18's Division 1

  Baddow Spartak Pumas

P

v/s

KO

  Notley Youth Hawks

 

  Dunmow United Eagles

LC

v/s

P

  Baddow Spartak Cobras

 

  Beacon Hill Rovers

LC

v/s

LC

  Galleywood Youth Hawks

 

  Stones Athletic

LC

v/s

KO

  Notley Youth Eagles

 

  Baddow Spartak Cobras

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 Fixture 01-12-2019