for

Sunday 20th October 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 15th October 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  SWF United Wolves

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Panthers

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

    SWF United Eagles  

  Danbury & Bicknacre

Withdrawn

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Great Notley Tigers

 

  Dunmow United Kestrels

 

v/s

 

  Dunmow United Hawks

 
  Great Bradfords Swifts  

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

v/s

 

  Sporting 77 Hawks

 

  Wilvale Rangers Spartans

No Match

  Tiptree Jobserve Whites

Withdrawn

 

Under 7's Crouch Division

  Great Notley Owls  

v/s

 

  Silver End

 

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  SWF United Sharks

 

 

Under 7's Northey Division

  Broomfield Youth  

v/s

    Valley Green Warriorrs  

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

    Uplands Rangers  
  Witham Town Whites  

v/s

 

  Notley Youth

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  

 

Under 8's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Uplands Rangers

 

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 
  SWF United Panthers  

v/s

 

  Witham Town Whites

 

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Wasps  

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Allstar Community

 

v/s

    Valle y Green Dragons  
  Great Notley Bears  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 

v/s

 

  Witham Town Blues

 
  Sporting 77 Dragons  

v/s

    Witham Town Yellows  

 

Under 8's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Torquespeed Falcons

 

  Dunmow United Lions

 

v/s

 

  Sporting 77 Scorpions

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Hatfield Peverel Giants

 

v/s

 

  Dunmow United Tigers

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Valley Green Panthers

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Great Bradfords Avengers

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Silver End

 

 

Under 8's Osea Division

  Beacon Hill Rovers  

v/s

 

  Sporting 77 Iguanas

 

  Burnham Ramblers Juniors

 

v/s

    Broomfield Youth Saxons  

  Great Bradfords Guardians

 

v/s

 

  SWF United Whites

 

  Great Notley Falcons

 

v/s

    Tillingham Tigers  

  Dunmow United Dragons

No Match

  Maldon & Tiptree Pumas

Withdrawn

 

Under 9's Blackwater Division

  Broomfield Youth Tigers

 

v/s

    SWF United Rangers  

  Great Bradfords Vikings

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

    SWF United Lions  

  Ravens Youth Flyers

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Allstar Community

 

v/s

    Valley Green Vipers  

  Baddow Spoartak Panthers

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  
  Great Notley Dragons  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Notley Youth Kestrels

 

v/s

 

  Torquespeed Kestrels

 

  Rayne Youth

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Witham Town Blues

 

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Hedinghams United  

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Great Notley Sharks

 

 

Under 9's Northey Division

  Broomfield Youth Lions  

v/s

 

  Tollesbury Juniors

 Playing Saturday

  Dunmow United Pumas

 

v/s

 

  Great Notley Vipers

 

  Hatfield Peverel Hurricanes

 

v/s

 

  Uplands Rangers 

 

  Mayland Village Frogs

 

v/s

    SWF United Eagles  
  Witham Town Whites  

v/s

    Ravens Youth Gliders  

 

Under 9's Osea Division

  Dunmow United Sharks

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

    Great Bradfords Saxons  

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Blues

 

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Sporting 77 Leopards

 

 

Under 10's Blackwater vision

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Writtle Minors Athletic

 

v/s

 

  Uplands Rangers Blues

 Fixture 24--11-2020

  Great Notley Rockets

Withdrawn

 

Under 10's Dengie Division

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Torquespeed Youth Eagles

 

  SWF United Lions

 

v/s

    Danbury & Bicknacre Blues  

  Stones Athletic Reds 

 

v/s

    Dunmow United Barracudas  
  Uplands Rangers Royals  

v/s

    Heybridge Swifts Lions  
  Valley Green Thunder  

v/s

 

  SWF United Reds

 

 

Under 10's Crouch Division

  Broomfield Youth Jaguars

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
  Great Bradfords Tigers  

v/s

    Galleywood Youth Hawks  
  Silver End  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Panthers

 

  Writtle Minors Vipers

 

v/s

    Heybridge Swifts Wolves  
  Uplands Rangers Blacks

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Allstar Community

 

v/s

    Tiptree Heath Minors  

  Dunmow United Vikings

 

v/s

    Burnham Ramblers Juniors  

  Hatfield Peverel Tigers

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Valley Green Vikings

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Rayne Youth

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Bradwell Bay United

P

v/s

P

  Notley Youth Kestrels  

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

  Great Bradfords Pumas

 

v/s

 

  Baddow Spartak Cobras  
  Witham Town

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 
  Writtle Minors Blues

 

v/s

 

  Maldon Saints Pumas  

 

Under 10's Southey Division

  Baddow Spartak Panthers  

v/s

    Tillingham Tigers Cubs  

  Sporting 77 Kestrels

 

v/s

 

  Dunmow United Falcons

 
  Torquespeed Panthers  

v/s

 

  Hatfield Peverel Lions

 
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

    SWF United Swifts  

  Galleywood Youth Falcons

No Match

  Ravens Youth Flyers

Withdrawn

 

Under 11's Division 1

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Witham Town

 

  Great Notley Lions

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Sporting 77 Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

 

Under 11's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  SWF United Hawks

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

    Hatfield Peverel Sharks  

  Rayne Youth

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 
  Torquespeed Pumas  

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 

 

Under 11's Division 3

  Chelmsford City Clarets  

v/s

    Silver End  
  Great Bradfords Lions  

v/s

    Dunmow Rhodes Jaguars  
  Maldon Saits Tigers  

v/s

    Danbury & Bicknacre  

  Sporting 77 Meerkats

 

v/s

    Dunmow United Jaguars  

  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

 

Under 11's Division 4

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

    Great Notley Eagles  
  Tillingham Tigers  

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Hedinghams United

 
  Uplands Rangers  

v/s

 

  Valley Green Scorpions

 Fixture 17-11-2019

  Allstar Community

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Braintree Town Irons

 

v/s

 

  Allstar Community

 
  Heybridge Swifts Tigers  

v/s

 

  Broomfield Youth Warriors

 

  Maldon & Tiptree Panthers

CC

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Dunmow United Piranhas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Great Notley Irons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'A'

  Witham Town Whites

 

v/s

    Uplands Rangers  
  Wilvale Rangers  

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

 

 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Sporting 77 Piranhas

 
 Tiptree Jobserve  

v/s

 

  Rayne Youth Hawks

 
 
 
 

Under 12's Division 2

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

    Valley Green Hotspurs  
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'A'

  SWF United Jaguars

 

v/s

 

  Dunmow United Stingrays

 
 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Witham Town Reds

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fire

 
 
 
 

Under 12's Division 3

  Sporting 77 Wolves  

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 Fixture 08-03-2020

  Danbury & Bicknacre Blues

 

v/s

    Ravens Youth Flyers  Fixture 26-04-2020
 
 
 

Under 12's Division 4

  Hatfield Peverel Pirates

P

v/s

P

  Mayland Village

 
  Hedinghams United

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors  
  Maldon Saints Greens

w/d

v/s

P

  Witham Town Blues  Fixture 26-01-2020

  Maldon Saints Whites

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 Fixture 17-11-2019

  Hatfield Peverel Pirates

 

v/s

    Witham Town Blues  Fixture 09-02-2020
 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'B'

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Maldon Saints Yellows  
 
 

Under 12's Division 5

  Chelmsford City Whites

 

v/s

    Ravens Youth Gliders  

  Great Notley Jets

 

v/s

    Silver End  
  Heybridge Swifts Falcons

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Fury

 Fixture 09-02-2020
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
  Tiptree Jobserve Blues  

v/s

 

  Old Chelmsfordians Colts

 
 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Heybridge Swifts Rhinos

 

v/s

 

  Hedinghams United Hawks

 
  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Wilvale Rangers

 

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Eagles

 

  Notley Youth

 

v/s

 

  Great Notley Pumas

 

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Valley Green Blizzards

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  SWF United Leopards

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 26-04-2020

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Dunmow United Panthers

P

v/s

w/d

  Silver End

 

  Great Bradfords Saints

 

v/s

 

  SWF United Lions

 

  Hatfield Peverel Harriers

 

v/s

 

  Allstar Community

 

  Ravens Youth Soarers

 

v/s

 

  Mayland Village

 
 
 
 

Under 14's Essex Andrews Cup

First Round
  Silver End

 

v/s

 

  Buckhurst Hill Blues  
  Harlow Town Eagles

 

v/s

 

  Great Notley Panthers  
  Torquespeed Youth Cobras

 

v/s

 

  Billericay Town Colts Whites  
  Dunmow United

 

v/s

 

  Buckhurst Hill Blacks  
  Broomfield Youth Kings

P

v/s

P

  Winners of Match 7  
 
 
 

Under 14's Division 1 League Cup

Group 'A'
  Silver End

CC

v/s

P

  Galleywood Youth Eagles

 
  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Witham Town Yellows  
 
 
 

Under 14's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Tollesbury Juniors  
  Great Notley Panthers

CC

 
 
 

Under 14's Division 2 League Cup

Group 'A'
  Notley Youth

 

v/s

 

  Rayne Youth  

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors  
 
 
 

Under 14's Division 2 League Cup

Group 'B'
  Torquespeed Cobras

CC

v/s

CC

  Dunmow United

 

  Burnham Ramblers

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Hawks  
 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

    Great Notley Cougars  
  Heybridge Swifts Jaguars  

v/s

    Danbury & Bicknacre  
 
 
 

Under 14's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Springfield Youth Whites  

  Allstar Community

 

v/s

    Valley Green Rowdies  
 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'A'

  Writtle Minors Greens

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  Great Bradfords Comets

 

v/s

 

  SWF United Cobras

 
 
 
 

Under 14's Division 4 League Cup

Group 'B'
  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Leopards

 

  Chelmsford City Clarets

w/d

v/s

P

  Tillingham Tigers  
 
 
 

Under 15's Essex Rosser Cup

First Round
  Wivenhoe Town Blues  

v/s

    Heybridge Swifts Hawks  
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Braintree Town Hornets

 

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  
 
 
 

Under 15's Division 1 League Cup

Group 'B'
  Rayne Youth Eagles  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  Sporting 77 Stingrays  

v/s

    Uplands Rangers Blues  
 
 
 

Under 15's Division 1

  Valley Green Hammers

 

v/s

 

  Hedinghams United Hawks  Fixture 29-03-2020
 
 
 

Under 15's Division 2 League Cup

First Round

  Witham Town Yellows

CC

v/s

CC

  Chelmsford Citry Whites

 Fixture 22-09-2019
 
 
 

Under 15's Division 2

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Ravens Youth Gliders

 
  Hatfield Peverel Pythons  

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Silver End Lions

 

v/s

 

  Uplands Rangers Blacks

 

  Witham Town Yellows

  

v/s

 

  Mayland Village

 
  Heybridge Swifts Hawks

No Match

 
 
 

Under 16's Essex Cassels Cup

First Round
  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 
  Heybridge swifts Pumas

 

v/s

 

  Great Bradfords Titans  
  Winner of Tie 18

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Elmden Rovers Youth  
 
 
 

Under 16's Division 1

  Maldon & Tiptree Panthers

P

v/s

CC

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas  

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Witham Town

 

  Springfield Youth Blues

P

v/s

CC

  Galleywood Youth Hawks

 

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 
  Maldon & Tiptree Panthers

P

v/s

ST

  Dunmow Rhodes Panthers

 Fixture 29-03-2020

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Springfield Youth Blues

 Fixture 01-12-2019

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2

  Great Bradfords Titans

CC

v/s

P

  Braintree Youth Hornets  

  Madon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Coggeshall Town  

  Valley Green United

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Jets

 Fixture 23-02-2020

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

    Braintree Youth Hornets

 Fixture 08-03-2020

  Dunmow Rhodes Tigers

Withdrawn

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 1

  Tiptree Jobserve Whites  

v/s

    Old Chelmsfordians Blacks  Fixture 01-03-2020
  Witham Town  

v/s

    Rayne Youth  Fixture 01-03-2020

  Dunmow United Pythons

P

v/s

ST

  Writtle Minors Greens

 Fixture 03-11-2019
  Springfield Youth Reds

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 2

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Hutton Youth FC

 Fixture 01-03-2020
  Broomfield Flame Reds

P

v/s

P

  Notley Youth Falcons

 Fixture 01-03-2020

  Feering Falcons Reds

 

v/s

 

  Broomfield Youth Blaze

 Fixture 01-03-2020

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  SWF United Lions  Fixture 01-03-2020

  Notley Youth Falcons

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers

 Fixture 29-03-2020
 
 
 

Under 18's Division 1

  Baddow Spartak Cobras

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks