for

Sunday 22nd September 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 17th September 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  SWF United Eagles  

  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 Fixture 17-11-2019

  SWF United Wolves

P

v/s

w/d

  Danbury & Bicknacre

 

  SWF United Wolves

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Dunmow United Kestrels

 

v/s

 

  Sporting 77 Hawks

 

  Tiptree Jobserve Whites

w/d

v/s

P

  Great Notley Tigers

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 
  Great Bradfords Swifts

 

v/s

 

  Dunmow United Hawks

 

 

Under 7's Crouch Division

  SWF United Sharks

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Silver End

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

    Great Notley Owls  

 

Under 7's Northey Division

  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

    Uplands Rangers  

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

    Valley Green Warriorrs  

  Notley Youth

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 
  Witham Town Whites  

v/s

    Broomfield Youth  

 

Under 8's Blackwater Division

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 
  SWF United Panthers  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

  Uplands Rangers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

 

Under 8's Dengie Division

  Allstar Community

 

v/s

    Great Notley Wasps  

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 

v/s

    Valle y Green Dragons  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Sporting 77 Dragons  
  Witham Town Yellows  

v/s

    Great Notley Bears  

 

Under 8's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

    Galleywood Youth Falcons  

  Dunmow United Lions

 

v/s

 

  Dunmow United Tigers

 

  Hatfield Peverel Giants

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  Sporting 77 Scorpions

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Silver End

 

v/s

 

  Great Bradfords Avengers

 

  Valley Green Panthers

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

 

Under 8's Osea Division

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Dunmow United Dragons

 

  SWF United Whites

P

v/s

w/d

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Great Bradfords Guardians

 

v/s

 

  Sporting 77 Iguanas

 
  Broomfield Youth Saxons

 

v/s

 

  Great Notley Falcons

 
  Tillingham Tigers

 

v/s

 

  Burnham Ramblers Juniors

 

 

Under 9's Blackwater Division

  Broomfield Youth Tigers

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Great Bradfords Vikings

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    SWF United Lions  
  SWF United Rangers  

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

  Hatfield Peverel Tornadoes

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Allstar Community

 

v/s

    Great Notley Dragons  

  Notley Youth Kestrels

 

v/s

 

  Baddow Spoartak Panthers

 

  Rayne Youth

 

v/s

    Torquespeed Kestrels  
  Valley Green Vipers  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 
  Galleywood Youth Eagles

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Witham Town Blues

 

  Great Notley Sharks

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 
  Hedinghams United  

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

 

Under 9's Northey Division

  Broomfield Youth Lions  

v/s

 

  Hatfield Peverel Hurricanes

 

  Mayland Village Frogs

 

v/s

 

  Dunmow United Pumas

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

    SWF United Eagles  

  Tollesbury Juniors

 

v/s

    Uplands Rangers  
  Witham Town Whites  

v/s

    Great Notley Vipers  

 

Under 9's Osea Division

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Dunmow United Sharks

 Fixture 01-12-2019

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Sporting 77 Leopards

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Blues

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Great Bradfords Saxons  

 

Under 10's Blackwater Division

  Baddow Spartak Pumas

P

v/s

w/d

  Great Notley Rockets

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Uplands Rangers Blues  

  Maldon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Writtle Minors Athletic

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 Fixture 06-10-2019

 

Under 10's Dengie Division

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

    Heybridge Swifts Lions  
  Danbury & Bicknacre Blues  

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Uplands Rangers Royals

 

v/s

 

  Stones Athletic Reds

 

  Torquespeed Youth Eagles

 

v/s

    Dunmow United Barracudas  
  Valley Green Thunder  

v/s

 

  SWF United Lions

 

 

Under 10's Crouch Division

  Broomfield Youth Jaguars

 

v/s

    Heybridge Swifts Wolves  

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Panthers

 
  Great Bradfords Tigers  

v/s

 

  Writtle Minors Vipers

 
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

    Galleywood Youth Hawks  
  Silver End

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Allstar Community

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

 Dunmow United Vikings

 

v/s

 

  Valley Green Vikings

 
  Tiptree Heath Minors  

v/s

    Burnham Ramblers Juniors  

  Hatfield Peverel Tigers

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Bradwell Bay United  

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 
  Baddow Spartak Cobras  

v/s

    Maldon Saints Pumas  

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

v/s

    Witham Town  
  Notley Youth Kestrels  

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 
  Writtle Minors Blues  

v/s

 

  Great Bradfords Pumas

 

 

Under 10's Southey Division

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Lions

 

  Dunmow United Falcons

 

v/s

 

  SWF United Swifts  

  Ravens Youth Flyers

w/d

v/s

P

  Torquespeed Panthers  
  Tillingham Tigers Cubs

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 
  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Sporting 77 Kestrels

 

 

Under 11's Division 1

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Great Notley Lions

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

  Sporting 77 Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

 

Under 11's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

    Heybridge Swifts  

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

    Torquespeed Pumas  

  SWF United Hawks

 

v/s

    Hatfield Peverel Sharks  

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

 

Under 11's Division 3

  Chelmsford City Clarets  

v/s

    Dunmow United Jaguars  
  Danbury & Bicknacre  

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 
 Great Bradfords Lions  

v/s

 

  Sporting 77 Meerkats

 
  Silver End  

v/s

    Dunmow Rhodes Jaguars  

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    Maldon Saits Tigers  

 

Under 11's Division 4

  Allstar Community

w/d

v/s

P

  Hedinghams United

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Uplands Rangers  

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Valley Green Scorpions

 

v/s

 

  Great Notley Eagles  

  Hedinghams United

 

v/s

 

  Tillingham Tigers  Fixture 24-11-2019
 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Braintree Town Irons

 

v/s

    Heybridge Swifts Tigers

 

  Broomfield Youth Warriors

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Allstar Community

No Match

 
 
 

Under 12's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Dunmow United Piranhas

 

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Great Notley Irons

 

 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'A'

  Witham Town Whites

 

v/s

    Wilvale Rangers

 

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

    Valley Green Hotspurs

 

  Uplands Rangers

No Match

 
 
 

Under 12's Division 2 League Cup

Group 'B'

  Rayne Youth Hawks

 

v/s

 

  Rayne Youth Eagles

 

  Sporting 77 Piranhas

 

v/s

    Tiptree Jobserve

 

 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Dunmow United Stingrays

 

v/s

    Sporting 77 Wolves

 

  Danbury & Bicknacre Blues

 

v/s

    SWF United Jaguars

 

 
 
 

Under 12's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Burnham Ramblers Fire

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Ravens Youth Flyers  

v/s

    Witham Town Reds

 

 
 
 

Under 12's Division 4 League Cup

Group 'A'

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

    Maldon Saints Greens

 

  Maldon Saints Whites  

v/s

    Hedinghams United

 

 
 
 

Under 12's Division 4 League Cup

Group 'B'

  Mayland Village

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Pirates

 

  Tollesbury Juniors  

v/s

    Witham Town Blues

 

 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'A'

  Burnham Ramblers Fury

 

v/s

 

  Great Notley Jets

 

  Silver End  

v/s

    Heybridge Swifts Falcons

 

 
 
 

Under 12's Division 5 League Cup

Group 'B'

  Maldon Saints Yellows  

v/s

 

  Chelmsford City Whites

 

  Ravens Youth Gliders  

v/s

    Witham Town Yellows

 

 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'A'

  Galleywood Youth Eagles

CC

v/s

CC

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Old Chelmsfordians Colts

CC

v/s

CC

  Great Notley Hawks

 

  Hedinghams United Hawks

No Match

 
 
 

Under 13's Division 1 League Cup

Group 'B'

  Wilvale Rangers

P

v/s

CC

  Heybridge Swifts Rhinos

 

  Witham Town Whites

CC

v/s

P

  Writtle Minors Whites

 

  Wilvale Rangers

 

v/s

    Writtle Minors Whites  Fixture 05-01-2020
 
 
 

Under 13's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Dunmow Rhodes Tigers

P

v/s

w/d

  Ravens Youth Gliders

 

  Rayne Youth Eagles

P

v/s

CC

  Heybridge Swifts Eagles

 
  SWF United Leopards

 

v/s

 

  Notley Youth

 

  Valley Green Blizzards

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 Fixture 23-02-2020

  Great Notley Pumas

CC

 
 
 

Under 13's Division 3 League Cup

Group 'A'

  Mayland Village

P

v/s

CC

  Great Bradfords Saints

 

  Hatfield Peverel Harriers

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 

 
 
 

Under 13's Division 3 League Cup

Group 'B'

  Ravens Youth Soarers

 

v/s

 

  SWF United Lions

 

  Dunmow United Panthers

CC

v/s

P

  Allstar Community

 

 
 
 

Under 13's Division 3

  Mayland Village

 

v/s

 

  Allstar Community

 Fixture 22-03-2020

  Silver End

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 Fixture 22-03-2020
 
 
 

Under 14's Division 1

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Silver End  

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

    Witham Town Yellows  
  Tollesbury Juniors  

v/s

    Great Notley Panthers  
  Witham Town Whites

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

    Hatfield Peverel Hawks  

  Burnham Ramblers

 

v/s

    Torquespeed Cobras  
  Rayne Youth  

v/s

    Dunmow United  
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

    Notley Youth  
 
 
 

Under 14's Division 3

  Allstar Community

 

v/s

    Great Notley Cougars  

  Baddow Spartak Panthers

 

v/s

    Valley Green Rowdies  
  Springfield Youth Whites  

v/s

    Danbury & Bicknacre  

  Writtle Minors Whites

 

v/s

    Heybridge Swifts Jaguars  
 
 
 

Under 14's Division 4

  Chelmsford City Clarets

 

v/s

 

  SWF United Cobras

 

  Great Bradfords Comets

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  
  Tiptree Jobserve  

v/s

 

  Heybridge Swifts Leopards

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

    Tillingham Tigers  
 
 
 

Under 15's Division 1

  Beacon Hill Rovers  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Braintree Town Hornets

 

v/s

    Hedinghams United Hawks  
  Rayne Youth Eagles  

v/s

 

  Valley Green Hammers

 
  Sporting 77 Stingrays  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  Uplands Rangers Blues  

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
 
 
 

Under 15's Division 2 League Cup

First Round

  Silver End Lions

 

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 

  Mayland Village

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
 
 

Under 15's Division 2

  Heybridge Swifts Hawks  

v/s

 

  Uplands Rangers Blacks

 Fixture 10-05-2020

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 Fixture 26-04-2020

  Ravens Youth Flyers

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Chelmsford Citry Whites

 

v/s

 

  Witham Town

 
  Maldon & Tiptree Panthers

CC

v/s

P

  Stones Athletic

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Sporting 77 Pumas

w/d

v/s

P

  Old Chelmsfordians Lions

 

  Springfield Youth Blues

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Panthers  

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Lions

 Fixture 26-01-2020
 
 
 

Under 16's Division 2

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers  

  Galleywood Youth Ospreys

P

v/s

w/d

  Woodham Radars

 
  Hatfield Peverel Jets

P

v/s

DoE

  Galleywood Youth Falcons

 

  Madon & Tiptree Pumas

 

v/s

 

  Great Bradfords Titans  

  Valley Green United

 

v/s

 

  Coggeshall Town  

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

    Braintree Youth Irons  Fixture 15-12-2019
 
 
 

Under 17's Division 1

  Rayne Youth  

v/s

    Witham Town  Fixture 15-03-2020
  Old Chelmsfordians Blacks  

v/s

    Dunmow United Pythons  Fixture 15-03-2020
  Tiptree Jobserve

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens  Fixture 15-03-2020
 
 
 

Under 17's Division

  Broomfield Youth Blaze  

v/s

    Hutton Youth FC  
  Galleywood Youth Falcons  

v/s

 

  Notley Youth Falcons

 

  Heybridge Swifts Tigers

 

v/s

 

  Feering Falcons Reds

 

  SWF United Lions  

v/s

    Broomfield Flame Reds

 

  Braintree Youth Irons

No Match

 
 
 

Under 18's Division 1

  Baddow Spartak Cobras

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 

  Beacon Hill Rovers

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks