for

Sunday 24th November 2019

 

A New Message

 

 

Click Above Icon

Fixtures are subject to change up to

 

 

9:30pm Tuesday 19th November 2019

 

 

Under 7's Blackwater Division

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

    SWF United Eagles  

  Hatfield Peverel Panthers

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

  SWF United Wolves

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Danbury & Bicknacre

Withdrawn

 

Under 7's Dengie Division

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Cutlers

 

  Dunmow United Kestrels

 

v/s

    Great Bradfords Swifts  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Sporting 77 Hawks

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

v/s

 

  Great Notley Tigers

 

  Dunmow United Hawks

No Match

  Tiptree Jobserve Whites

Withdrawn

 

Under 7's Crouch Division

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

 

  Silver End

 

  SWF United Sharks

 

v/s

 

  Tiptree Jobserve Blues

 

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

    Great Notley Owls  
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

 

  Wilvale Rangers Knights

 

 

Under 7's Northey Division

  Uplands Rangers  

v/s

    Valley Green Warriorrs  
  Wilvale Rangers Warriors  

v/s

 

  Notley Youth

 

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

    Broomfield Youth  
  Witham Town Whites  

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

 

Under 8's Blackwater Division

  Braintree Youth Blues

 

v/s

 

  Uplands Rangers

 
  SWF United Panthers  

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

  Tiptree Jobserve Whites

 

v/s

 

  Baddow Spartak Pumas

 

  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 

 

Under 8's Dengie Division

  Great Notley Bears  

v/s

 

  Allstar Community

 

  Witham Town Blues

 

v/s

    Sporting 77 Dragons  

  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Phoenix

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Great Notley Wasps  
  Witham Town Yellows  

v/s

    Valle y Green Dragons  

 

Under 8's Crouch Division

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Giants

 

  Dunmow United Lions

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Sporting 77 Scorpions

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

  Torquespeed Falcons

 

v/s

 

  Dunmow United Tigers

 

 

Under 8's Northey Division

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 

  Silver End

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

  Valley Green Panthers

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Great Bradfords Avengers

 

 

Under 8's Osea Division

  Burnham Ramblers Juniors

 

v/s

    Beacon Hill Rovers  

  SWF United Whites

 

v/s

 

  Great Notley Falcons

 
  Broomfield Youth Saxons  

v/s

 

  Dunmow United Dragons

 
  Tillingham Tigers  

v/s

 

  Sporting 77 Iguanas

 

  Great Bradfords Guardians

No Match

  Maldon & Tiptree Pumas

Withdrawn

 

Under 9's Blackwater Division

   Broomfield Youth Tigers

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Tornadoes

 

  Great Bradfords Vikings

 

v/s

 

  Heybridge Swifts

 

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

    SWF United Rangers  

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    SWF United Lions  

  Maldon & Tiptree Pumas

No Match

 

Under 9's Dengie Division

  Allstar Community

 

v/s

    Galleywood Youth Eagles  

  Baddow Spoartak Panthers

 

v/s

    Great Notley Dragons  

  Rayne Youth

 

v/s

    Valley Green Vipers  

  Wilvale Rangers Knights

 

v/s

 

  Torquespeed Kestrels

 

  Notley Youth Kestrels

No Match

 

Under 9's Crouch Division

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Great Notley Sharks

 

  Danbury & Bicknacre

 

v/s

    Hedinghams United  
  Wilvale Rangers Spartans  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Witham Town Blues

 

v/s

 

  Great Notley Hawks

 

 

Under 9's Northey Division

  Broomfield Youth Lions

 

v/s

 

  Great Notley Vipers

 

  Dunmow United Pumas

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Hurricanes

 
  Ravens Youth Gliders  

v/s

 

  Tollesbury Juniors

 

  Uplands Rangers

 

v/s

    SWF United Eagles  
  Witham Town Whites  

v/s

 

  Mayland Village Frogs

 

 

Under 9's Osea Division

  Dunmow United Sharks

 

v/s

    Great Bradfords Saxons  

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Sporting 77 Leopards

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Yellows

 

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Thaxted Rangers Blues

 

  Witham Town Yellows

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks

 

 

Under 10's Blackwater Division

  Notley Youth Hawks

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 Fixture 26--01-2020

  Uplands Rangers Blues

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 Fixture 26--01-2020

  Writtle Minors Athletic

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Tigers

 Fixture 26--01-2020

  Baddow Spartak Pumas

No Match

  Wilvale Rangers Knights

No Match

  Great Notley Rockets

Withdrawn

 

Under 10's Dengie Division

  Dunmow United Barracudas  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 
  Heybridge Swifts Lions  

v/s

 

  SWF United Lions

 

  Stones Athletic Reds

 

v/s

    Danbury & Bicknacre Blues  

  Torquespeed Youth Eagles

 

v/s

    Valley Green Thunder  

  Uplands Rangers Royals

 

v/s

 

  SWF United Reds

 

 

Under 10's Crouch Division

  Heybridge Swifts Wolves  

v/s

    Uplands Rangers Blacks   Playing Saturday
  Galleywood Youth Hawks  

v/s

 

  Broomfield Youth Jaguars

 
  Heybridge Swifts Wolves  

v/s

    Silver End  
  Great Bradfords Tigers  

v/s

 

  Dunmow Rhodes Panthers

 

  Writtle Minors Vipers

 

v/s

    Uplands Rangers Blacks  
  Wilvale Rangers Spartans

No Match

 

Under 10's Northey Division

  Burnham Ramblers Juniors

P

v/s

*P

  Allstar Community

*Insufficient Players

  Dunmow United Vikings

 

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 

  Hatfield Peverel Tigers

 

v/s

 

  Dunmow Rhodes Lions

 

  Valley Green Vikings

 

v/s

 

  Rayne Youth

 
  Tiptree Heath Minors

No Match

 

Under 10's Osea Division

  Braintree Youth Blues

 

v/s

    Bradwell Bay United  

  Danbury & Bicknacre Royals

 

v/s

 

  Great Bradfords Pumas

 

  Dunmow Rhodes Jaguars

 

v/s

    Baddow Spartak Cobras  
  Witham Town  

v/s

    Maldon Saints Pumas  
  Notley Youth Kestrels  

v/s

    Writtle Minors Blues  

 

Under 10's Southey Division

  Galleywood Youth Falcons

 

v/s

    Baddow Spartak Panthers  

  Hatfield Peverel Lions

 

v/s

 

  Sporting 77 Kestrels

 
  Torquespeed Panthers  

v/s

    SWF United Swifts  
  Tillingham Tigers Cubs  

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  

  Dunmow United Falcons

No Match

  Ravens Youth Flyers

Withdrawn

 

Under 11's Division 1

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Maldon & Tiptree Pumas

 

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Sporting 77 Falcons

 

v/s

 

  Valley Green Pirates

 

  Witham Town

 

v/s

 

  Great Notley Lions

 

 

Under 11's Division 2

  Hatfield Peverel Sharks  

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 

  Heybridge Swifts

 

v/s

 

  Rayne Youth

 

  Maldon & Tiptree Panthers

 

v/s

 

  Braintree Youth Blues

 
  Torquespeed Pumas  

v/s

 

  Sporting 77 Cobras

 

  SWF United Hawks

 

v/s

 

  Wilvale Rangers Spartans

 

 

Under 11's Division 3

  Dunmow Rhodes Jaguars  

v/s

    Chelmsford City Clarets  
  Dunmow United Jaguars  

v/s

    Maldon Saits Tigers  
  Great Bradfords Lions  

v/s

    Danbury & Bicknacre  

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Sporting 77 Meerkats

 
  Silver End  

v/s

 

  Tiptree Jobserve

 

 

Under 11's Division 4

  Hedinghams United

 

v/s

    Uplands Rangers  Fixture 06-10-2019

  Wilvale Rangers Warriors

 

v/s

 

  Valley Green Scorpions

 Fixture 06-10-2019

  Ravens Youth Gliders

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 Fixture 24-11-2019
  Tillingham Tigers  

v/s

    Great Notley Eagles  Fixture 26-01-2020

  Allstar Community

Withdrawn

 
 
 

Under 12's Knockout Cup

Second Round
  Great Notley Jets  

v/s

    Mayland Village  
  Heybridge Swifts Tigers  

v/s

    Tiptree Jobserve  
  Dunmow United Piranhas  

v/s

    Great Notley Irons  
  Maldon Saints Yellows  

v/s

    Rayne Youth Hawks  

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

    Dunmow United Stingrays  
  Wilvale Rangers  

v/s

    Sporting 77 Piranhas  
  Witham Town Yellows  

v/s

 

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Danbury & Bicknacre Blues  

v/s

 

  Hatfield Peverel Pirates

 
  Braintree Youth Hornets  

v/s

    Silver End  
  Hedinghams Unted  

v/s

    Galleywood Youth Falcons  
  Uplands Rangers  

v/s

    Sporting 77 Wolves  
  Valley Green Hotspurs  

v/s

    Chelmsford City Whites  
  Galleywood Youth Eagles  

v/s

    Witham Town Reds  
  Maldon & Tiptree Panthers  

v/s

 

  Braintree Youth Irons

 
  Allstar Community  

v/s

 

  Burnham Ramblers Fire

 
  Witham Town Whites  

v/s

    Galleywood Youth Hawks  
 
 
 

Under 12's Division 1

  Galleywood Youth Eagles

KO

v/s

KO

  Dunmow United Piranhas

 

  Galleywood Youth Falcons

KO

v/s

P

  Broomfield Youth Warriors

 

  Great Notley Irons

KO

v/s

KO

  Allstar Community

 
  Heybridge Swifts Tigers

KO

v/s

KO

  Maldon & Tiptree Panthers

 

  Braintree Youth Irons

KO

 

Under 12's Division 2

  Tiptree Jobserve

KO

v/s

KO

  Sporting 77 Piranhas

 
  Uplands Rangers

KO

v/s

KO

  Rayne Youth Hawks

 
  Valley Green Hotspurs

KO

v/s

KO

  Galleywood Youth Hawks

 
  Wilvale Rangers

KO

v/s

KO

  Witham Town Whites

 

  Rayne Youth Eagles

KO

 
 
 

Under 12's Division 3

  Danbury & Bicknacre Blues

KO

v/s

KO

  Burnham Ramblers Fire

 
  Ravens Youth Flyers

P

v/s

KO

  Dunmow United Stingrays

 
  SWF United Jaguars

P

v/s

KO

  Braintree Youth Hornets

 
  Sporting 77 Wolves

KO

v/s

KO

  Witham Town Reds  
  Ravens Youth Flyers  

v/s

    SWF United Jaguars  Fixture 09-02-2020
 
 
 

Under 12's Division 4

  Hedinghams United

KO

v/s

KO

  Hatfield Peverel Pirates

 
  Tollesbury Juniors

P

v/s

KO

  Danbury & Bicknacre Royals

 

  Mayland Village

KO

v/s

P

  Witham Town Blues  

  Maldon Saints Whites

 

v/s

    Tollesbury Juniors  Fixture 09-02-2020
  Maldon Saints Greens

Withdrawn

 

Under 12's Division 5

  Great Notley Jets

KO

v/s

KO

  Chelmsford City Whites

 
  Maldon Saints Yellows

KO

v/s

P

  Heybridge Swifts Falcons  
  Silver End

KO

v/s

P

  Burnham Ramblers Fury

 
  Ravens Youth Gliders

P

v/s

KO

  Witham Town Yellows  
  Ravens Youth Gliders  

v/s

    Heybridge Swifts Falcons  Fixture 10-01-2020
 
 
 

Under 13's Knockout Cup

First Round

  Braintree Youth Hornets

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
  Braintree Youth Blues  

v/s

 

  Ravens Youth Soarers

 
 
 
 

Under 13's Division 1

  Hedinghams United Hawks

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 

  Great Notley Hawks

 

v/s

 

  Old Chelmsfordians Colts

 Fixture 19-04-2020

  Wilvale Rangers

P

v/s

KO

  Galleywood Youth Eagles

 
  Tiptree Jobserve Blues

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Rhinos

 Fixture 03-05-2020

  Witham Town Whites

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 2

  Dunmow Rhodes Tigers

 

v/s

 

  SWF United Leopards

 

  Great Notley Pumas

 

v/s

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

  Heybridge Swifts Eagles

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Rayne Youth Eagles

 

v/s

 

  Valley Green Blizzards

 

  Braintree Youth Hornets

KO

v/s

P

  Notley Youth

 Fixture 22-03-2020

  Ravens Youth Gliders

Withdrawn

 
 
 

Under 13's Division 3

  Braintree Youth Blues

KO

v/s

P

  Great Bradfords Saints

 

  Dunmow United Panthers

 

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Mayland Village

 

v/s

 

  SWF United Lions

 

  Ravens Youth Soarers

KO

v/s

P

  Allstar Community

 

  Allstar Community

 

v/s

 

  Great Bradfords Saints

 Fixture 06-10-209

  Hatfield Peverel Harriers

No Match

  Silver End

Withdrawn

 
 
 

Under 14's Knockout Cup

First Round
  Springfield Youth Whites

 

v/s

 

  Tollesbury Juniors  
  Witham Town Whites

 

v/s

 

  Galleywood Youth Eagles

 
 
 
 

Under 14's Division 1

  Galleywood Youth Eagles

KO

v/s

KO

  Tollesbury Juniors  
  Great Notley Panthers

 

v/s

 

  Witham Town Yellows  
  Silver End

P

v/s

KO

  Witham Town Whites  

  Dunmow Rhodes Lions

No Match

 
 
 

Under 14's Division 2

  Broomfield Youth Kings

 

v/s

    Wilvale Rangers Warriors  

  Dunmow United

 

v/s

 

  Burnham Ramblers

 
  Hatfield Peverel Hawks

 

v/s

 

  Notley Youth  
  Rayne Youth

 

v/s

 

  Torquespeed Cobras  
 
 
 

Under 14's Division 3

  Allstar Community

 

v/s

 

  Writtle Minors Whites

 
  Danbury & Bicknacre

 

v/s

 

  Baddow Spartak Panthers

 
  Great Notley Cougars

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Jaguars  
  Springfield Youth Whites

KO

v/s

P

  Valley Green Rowdies  
 
 
 

Under 14's Division 4

  Heybridge Swifts Leopards

 

v/s

 

  Great Bradfords Comets

 

  SWF United Cobras

 

v/s

 

  Tillingham Tigers

 

  Tiptree Jobserve

 

v/s

    Wilvale Rangers Spartans  

  Writtle Minors Greens

No Match

  Chelmsford City Clarets

Withdrawn

 
 
 

Under 15's Division 1

  Beacon Hill Rovers  

v/s

    Uplands Rangers Blues  

  Dunmow Rhodes Lions

 

v/s

    Sporting 77 Stingrays  
  Hedinghams United Hawks  

v/s

 

  Valley Green Hammers

 
  Rayne Youth Eagles  

v/s

 

  Broomfield Youth Lions

 

  Writtle Minors Whites

 

v/s

 

  Braintree Youth Hornets

 Fixture 03-05-2020
 
 
 

Under 15's Division 2

  Galleywood Youth Eagles

 

v/s

 

  Witham Town Yellows

 
  Heybridge Swifts Hawks  

v/s

 

  Writtle Minors Greens

 

  Mayland Village

 

v/s

    Hatfield Peverel Pythons  

  Silver End Lions

 

v/s

 

  Ravens Youth Flyers

 

  Uplands Rangers Blacks

 

v/s

 

  Chelmsford Citry Whites

 

  Ravens Youth Gliders

No Match

 
 
 

Under 16's Division 1

  Baddow Spartak Pumas  

v/s

 

  Springfield Youth Blues

 

  Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

  Galleywood Youth Hawks

 

  Old Chelmsfordians Lions

 

v/s

    Dunmow Rhodes Panthers  

  Ravens Youth Flyers

 

v/s

 

  Stones Athletic

 

  Witham Town

 

v/s

 

   Maldon & Tiptree Panthers

 

  Chelmsford Citry Whites

No Match

  Sporting 77 Pumas

Withdrawn

 
 
 

Under 16's Division 2

  Braintree Youth Hornets  

v/s

 

  Valley Green United

 
  Great Bradfords Titans  

v/s

    Coggeshall Town  

  Madon & Tiptree Pumas

 

v/s

    Braintree Youth Irons  
  Thaxted Rangers Phoenix

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Galleywood Youth Ospreys

 

v/s

 

  Hatfield Peverel Jets  Fixture 26-01-2020

  Woodham Radars

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Knockout Cup

Second Round
  Old Chelmsfordians Blacks  

v/s

    SWF United Lions  

  Braintree Youth Irons

 

v/s

 

  Heybridge Swifts Tigers

 

  Notley Youth Falcons

 

v/s

 

  Galleywood Youth Falcons

 

  Writtle Minors Greens

 

v/s

 

  Broomfield Youth Blaze

 
  Dunmow United Pythons  

v/s

    Witham Town  

  Feering Falcons Reds

 

v/s

 

  Hutton Youth FC

 
  Broomfield Flame Reds  

v/s

    Rayne Youth  
 
 
 

Under 17's Division 1

   

v/s

     
  Dunmow United Pythons

KO

  Old Chelmsfordians Blacks

KO

  Rayne Youth

KO

  Tiptree Jobserve Whites

No Match

  Writtle Minors Greens

KO

  Witham Town

KO

  Beacon Hill Rovers

   Withdrawn

  Springfield Youth Reds

Withdrawn

 
 
 

Under 17's Division 2

   

v/s

 

 

 

  Braintree Youth Irons

KO

  Broomfield Flame Reds

KO

  Feering Falcons Reds

KO

  Galleywood Youth Falcons

KO

  Heybridge Swifts Tigers

KO

  Hutton Youth FC

KO

  Notley Youth Falcons

KO

  SWF United Lions

KO

 
 
 

Under 18's Knockout Cup

First Round

  Galleywood Youth Hawks

 

v/s

 

  Beacon Hill Rovers

 

  Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

  Dunmow United Eagles

 

  Stones Athletic

 

v/s

 

  Baddow Spartak Cobras

 

  Notley Youth Eagles

 

v/s

 

  Notley Youth Hawks