36.0pt' alink=red>

 

 

First Round

04th Nov 2018

A

 Ravens Youth Gliders

3

v/s

1

 Notley Youth

 

04th Nov 2018

B

 Galleywood Youth Kestrels

8

v/s

0

 Mayland Village

 

04th Nov 2018

C

 Galleywood Youth Eaqles

2

v/s

1

 Old Chelmsfordians Colts

 

04th Nov 2018

D

 Dunmow United Panthers

2

v/s

8

 Braintree Town Hornets

 

Second Round

25th Nov 2018

E

 SWF United Leopards

4

v/s

1

 Writtle Minors Whites

 

25th Nov 2018

F

 Rayne Youth Eagles

0

v/s

3

 Broomfield Youth

 

25th Nov 2018

G

 Galleywood Youth Kestrels

4

v/s

0

 Wilvale Rangers

 

25th Nov 2018

H

 Galleywood Youth Falcons

2

v/s

4

 Great Bradfords Saints

 

25th Nov 2018

I

 Hatfield Peverel Harriers

1

v/s

2

 Heybridge Swifts

 

25th Nov 2018

J

 Danbury & Bicknacre

W

v/s

L

 Valley Green Hurricanes

 

25th Nov 2018

K

 Valley Green Blizzards

L

v/s

W

 Tiptree Jobserve Blues

 

25th Nov 2018

L

 Witham Town Yellows

9

v/s

0

 Silver End

 

25th Nov 2018

M

 Hedingham United Hawks

3

v/s

0

 Witham Town Whites

 

25th Nov 2018

N

 Torquespeed Youth Vipers

0

v/s

7

 Baddow Spartak Pumas

 

25th Nov 2018

O

 Ravens Youth Gliders

4

v/s

2

 Allstar Community

 

25th Nov 2018

P

 Dunmow Rhodes Tigers

6

v/s

0

 Writtle Minors Greens

 

25th Nov 2018

Q

 Great Notley Hawks

4

v/s

4

 Ravens Youth Flyers

 

25th Nov 2018

R

 Sporting 77 Panthers

0

v/s

10

 Galleywood Youth Eaqles

 

25th Nov 2018

S

 Braintree Town Hornets

1

v/s

2

 Braintree Town Blues

 

25th Nov 2018

T

 Great Notley Pumas

2

v/s

4

 Woodham Radars Blues

 

Third Round

20th Jan 2018

U

 Galleywood Youth Eagles

W

v/s

L

 Danbury & Bicknacre

24th Feb 2019

V

 Great Bradfords Saints

 

v/s

 

 Ravens Youth Flyers

20th Jan 2018

W

 Tiptree Jobserve Blues

W

v/s

L

 Broomfield Youth

20th Jan 2018

X

 Baddow Spartak Pumas

6

v/s

0

 Woodham Radars Blues

10th Feb 2019

Y

 Braintree Town Blues

2

v/s

4

 Dunmow Rhodes Tigers

24th Feb 2019

Z

 Hedingham United Hawks

 

v/s

 

 Ravens Youth Gliders

20th Jan 2018

AA

 Heybridge Swifts

1

v/s

4

 Witham Town Yellows

20th Jan 2018

BB

 Galleywood Youth Kestrels

5

v/s

1

 SWF United Leopards

Fourth Round

24th Feb 2019

CC

 Galleywood Youth Kestrels

 

v/s

 

 Witham Town Yellows

03rd Mar 2019

DD

 Winners of Match 'Z'

 

v/s

 

 Dunmow Rhodes Tigers

24th Feb 2019

EE

 Baddow Spartak Pumas

 

v/s

 

 Galleywood Youth Eagles

03rd Mar 2019

FF

 Winners of Match 'V'

 

v/s

 

 Tiptree Jobserve Blues

Semi Final

10th Mar 2019

OO

 Winners of Match 'CC'

 

v/s

 

 Winners of Match 'EE'

 

10th Mar 2019

PP

 Winners of Match 'DD'

 

v/s

 

 Winners of Match 'FF'

  

Final

28th Apr 2019

 Winners of Match

 

v/s

 

 Winners of Match

  

 

 

Venue:  Burnham Ramblers Football Club

Time:  10:00am